Author Topic: 2 X 400W транзисторски аудио засилувач  (Read 36855 times)

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
да не има некој проблеми сега?

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
во ред е
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Колега колку е дебела бакарната жица на трафото на секундарот  :) ?? (милиметри  :D ) ?

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
незнам не сум ја мерел повеке е од 1.5мм околу 2 пртпоставувам

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
абе брат... ао се расположиш некојпат одпоќе и в крај ќе го оцепиш... а башка не зна зошто да не го пушаш и преку ден до максимум... сеа не секо ден, али од време на време... 2х300 не е кијзнае што, башка многу зависи и од звулниците.

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
Не е којзнае што ама ако е во реална смисла и во домашна атмосфера можи многу да наштети, како на дограмата така и на органите на слушателот.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
не е опасно, проверено!  ;)

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
Малце оф топик, јас имам едно многу старо германско појачало кое дава 2X300 рмс и верувај во соба од 20 квадрати до пола е премногу, се се треси и е неподносливо за слушање.

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
Што ке ви е квантитет за по дома , одете на квалитет :)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
да ти кажа право мене ми менуваат само екстремни разлики, малу тврд су на уши...
Патем ако зивеев в стан доста би ми било едно 2х50... не намерава секој ден да кисна по затворине...  ;D ;)

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
не се секирај казнуваат само после 10 саат и ако ти е зградата полна со пензионери кои те чекаат да направиш нешто за да те пријават ;D

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
Одг: 2X 400W транзисторски аудио засилувач
« Reply #146 on 27.03.2011, Sunday, 01:34:59 (Edited 27.03.2011, Sunday, 01:39:34) »
стварно некој зборат многу глупости 300w рмс не било ништо  ццц ццц ццц
ко прво за тоа неможеш да најдеш звучници за да ги пунимаксимум а не па цело време да слушаш на максимум ја иам уште едно капаица 200 ватно па ке ти го пуштам до крај ако издржиш ти на него поеке од саат ипол у соба кај мене затворен шампион си  :o :o :o а и не е се до појачалото нормално и 600 вати дае ако немаш звучници ке биде тапа а и 50 вати да е ако имаш звучници за него ке биде прејако .али очигледно некој идат од крајност во крајност

Споено мислење: 27.03.2011, Sunday, 01:39:34
Eве кај мене у соба со првото појачало 100ватно што се дешаваше иако на клип ни пола од релното не се приметува

Quote
http://www.youtube.com/watch?v=1SeGZptVWwM

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
ауу колега, појачалово кине стварно, очигледно ке си имаш проблем со комшиите хх :)
и со прозорите :D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
ауу колега, појачалово кине стварно, очигледно ке си имаш проблем со комшиите хх :)
и со прозорите :D
Да да супер е,ихххх како се тресеше мониторот хахах.Море кај него не е ништо,кај мене на 30 вати по цефките од парно ми маваат комшиите :D ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Добра комбинација колеги ... да знаете како беше зашто и ја бев тогаш кај дарио и стварно појачалото многу солидно тресеше  :D :D  ;)