Author Topic: Фирми кои успеале  (Read 873 times)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Фирми кои успеале
« Opened on 05.01.2011, Wednesday, 17:19:07 »
Темава ја отворив дека ми дојде идеја,па сакам да кажам кои фирми според мене успеале и сега имаат голема конкуренција на цел свет,но пред се тие се први(лидери)
Еве некои од нив:
1.Алкалоид-Скопје
2.Hi Tech Corparation
3.Микросам-Прилеп
4.Ein Sof
Јас мислам дека овие се лидери(според мене)ако има некои други наведете ги.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Фирми кои успеале
« Reply #1 on 05.01.2011, Wednesday, 17:25:10 »
Микросам, секоја чест!
ЕИН Соф, што толку се популарни ? Како што знам тие прават и вализираат мал дел од софтверот на хонда.
Hi Tech Corparation не ги сакам бидејки за нив слушав лоши работи, можеш да аплицираш за работа кај нив и ке те викнат и ке ти дадат да работиш и си работиш си работиш си работиш и нема пари. така седеле луѓе и по 6 месеци а некои и по 1 година надевајки се. На крај ке рече абе шефе што со мене, кога плата? и шефот ке рече имаш диплома од ЕТФ за тој и тој смер и дали имаш толку гоишно работно искуство? Не. Епа ако е не не ни треба таков човек. Може стварно се квалитетни или славата се должи на "магичното" име што го имаат ама за човечност да не збориме.
Бар ти кажувам што ми имаат кажувано а што е вистина не знам, ма да човекот што ми кажа не лаже.. бар до сега.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Одг: Фирми кои успеале
« Reply #2 on 05.01.2011, Wednesday, 17:28:55 »
за ЕИН СОФ не си во право.Тие работат со Микрочип,АРМ,АВР,АТМЕЛ.Исто така и со многу познати фирми.Ова го знам дека мајка ми работи кај нив и сум им читал дипломите.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Фирми кои успеале
« Reply #3 on 05.01.2011, Wednesday, 17:31:31 »
Микросам, секоја чест!
ЕИН Соф, што толку се популарни ? Како што знам тие прават и вализираат мал дел од софтверот на хонда.
Hi Tech Corparation не ги сакам бидејки за нив слушав лоши работи, можеш да аплицираш за работа кај нив и ке те викнат и ке ти дадат да работиш и си работиш си работиш си работиш и нема пари. така седеле луѓе и по 6 месеци а некои и по 1 година надевајки се. На крај ке рече абе шефе што со мене, кога плата? и шефот ке рече имаш диплома од ЕТФ за тој и тој смер и дали имаш толку гоишно работно искуство? Не. Епа ако е не не ни треба таков човек. Може стварно се квалитетни или славата се должи на "магичното" име што го имаат ама за човечност да не збориме.
Бар ти кажувам што ми имаат кажувано а што е вистина не знам, ма да човекот што ми кажа не лаже.. бар до сега.
Да,да,ќе одиш да волонтираш и една година ќе скиснеш таму и што ќе ти дадат,к*р по чело.Секој месец прашуваш,шефе добар ли сум,дали напредувам и он само да да супер си,и на крај ќе ти рече истото,дали имаш завршено факултет,а ти колку и да имаш знаење и искуство во работата он сепак ќе ти рече,ја гледаш вратана,ти да,епа ајт низ нејзе кога немаш факултет,а плата барем некој денар што работев-волонтирав 1 год,и он ајде е*и си мајката хах :D :D ;)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Фирми кои успеале
« Reply #4 on 05.01.2011, Wednesday, 17:31:45 (Edited 05.01.2011, Wednesday, 23:52:48) »
за ЕИН СОФ не си во право.Тие работат со Микрочип,АРМ,АВР,АТМЕЛ.Исто така и со многу познати фирми.

Може и за микрочип, но и за Хонда 100%....

Ова го знам дека мајка ми работи кај нив и сум им читал дипломите.
aaa затоа ја стави и таа фирма во листава ;D ;D ;D, иначе си викам кој знае за ЕИН соф, не е популарна фирма, уствари штрчи во листата >:(, ел Алкалоид нема кој не ја знае па дури и Микросам, бабами ја знае (озбилно) :) иако не е од прилеп ама еин соф нека кажат и другите членови дали ја знаат.
Плус би ги додал во листата и (далеку над еин соф)

Македонски телеком
Окта
Т-мобиле МК
Пивара Скопје
ОНЕ
ВИП
Жито лукс
Телекабел  & Cabletel

Има и други ама ај доста е  :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.