Author Topic: Продавам контролери на далечниско управување со едно реле  (Read 1005 times)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Понудата е неколку(5-тина) контролери на уред(реле) преку далечинско,кое може да се програмира за секое далечинско(од ТВ,ДВД,Видео итн.).Лесен е за употреба,имам на лагер за 5 волти и за на 12волти.Изглед:

Цената е 180 денари.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
да не ти се поклон деловите штом вака евтино продваш? Само релето во ГАЦ е 80 ден, сензорот е 60 ден. Другото друга приказна
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Cobe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 245
  • Gender: Male
Биди упорен , се ќе си дојде во свое време!

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
да не ти се поклон деловите штом вака евтино продваш? Само релето во ГАЦ е 80 ден, сензорот е 60 ден. Другото друга приказна
поклон ми се.Ми ги подари еден познаник што работи во сервис за бела техника.Ми даде едно кесе со 10-ина IR сензори и други чуда.За релињата,едното е од ГАЦ,додека пак другите се од монитори,конверотори,што сум ги вадел.
Чувај за мене
ќе чувам

Offline Cobe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 245
  • Gender: Male
Шо има разлика од левиот и од десниот контролер ?
Биди упорен , се ќе си дојде во свое време!

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
едниот е изработен со 5волтно реле,додека пак другиот е изработен со 12волтно реле.

Offline Cobe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 245
  • Gender: Male
Имаш уште едно на продажба ?
Биди упорен , се ќе си дојде во свое време!

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Одг: Продавам контролери на далечниско управување со едно реле
« Reply #7 on 02.04.2013, Tuesday, 17:18:40 (Edited 13.06.2013, Thursday, 15:34:43) »
имам уште 2 контролери(на далечинско),доколку сакате имам и реле со напон на 24волти.Исто така,продавам и PIC kIT2 clone,изработен на витропласт плочка.Имам и регулатор на напон,кој на влез може да се донесе напон од 6-30 волти (наизменичен и еднонасочен) а на излез дава 5волти,500мА.
Сите уреди се изработени на витропласт!!