Author Topic: Како да го си го дознаам пасвордот на Маил-от.?  (Read 1557 times)

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
значи не се работи за мојот пасворд, еден мој другар си го заборави пасвордот, или му го откриле (не го разбрав најдобро) и сега сака да му помогнам и да го дознае пасс. и сака да му го заштитам од злонамерци, т.е. да се направи нешто за да неможе да го дознае така лесно, се работи за Hotmail.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
на страницата имаш едно копче кое вика
Го заборавив мојот пасворд ?
или така нешто, кликни на тоа и има инструкции таму кој те водат па ако другарти има се убаво пополнато кога си отворал емаил лесно ќе си го вратите назад :)

друга работа, користете големи мали букви, специјални карактери и бројки :)

јас на некои страници користам пасворд од 15 карактери кој содржи големи мали букви специјални знаци бројки и плус неколку кирилични карактери :)
ова е малку потешко да се пробие, на кој би му текнало дека треба одреден карактер да го пишува на кирилица, ако проба истиот тој да го напише на латиница нема да работи пошто има различно значење :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
Е да има копче, ама стопати пробавме таму, неќи па неќи, и тоаа за заштитата..??

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
ти пишав, нека става подобри пасворди заштита конкретна нема, освем ако нема на компјутерот фатено кеј логер :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline warningteam

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 292
Сака да го хакне конкретно Е-маилот... и за тоа му треба програма ама тешко дека ке ја најде.. и ја бев збеснат по тие хакирања едно време ама само ПЦ то го расипав и ништо не направив.. пошо скоро сите хакови кој ги кажуваат дека откриваат пасворди се со вируси.. така да нема да ти помогне тоа едноставно пробај преку тоа "Ја заборавив лозинката" а за кеј логер има еден добар се вика Cyber Gate не е обичен кеј логер можеш да му крадеш лозинка, да му уклучуваш камера без тој да знае,да му бришеш податоци и многу многу други глупости  :) ова програмче јас го користев и ако го симнеш од добра страна нема никаков вирус само е малце комплициран околу поставувањето на параметрите.. од целото програмче кога ке го наместиш излага слика и само ја праќаш  или ја поставуваш на форум и со самото кликање на сликата компјутерот е заразен  :) :)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
вакви работи не на форум
темата ќе биде заклучена !
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!