Author Topic: Ми треба објаснување (ДЕТАЛНО) како работи оваа брава со 2хCD4013  (Read 2445 times)

Offline filip-hipa

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 69
  • Gender: Male
ејјј а дали можи ова шема да се употреби за нешто друго вклучвање со внесвање на шифра :)  и шо би можело да се поврзи?? ко ке ја внесиш шифрата да се уклучва нешто :):)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Не мора брава да биде ,може и компјутер да се вклучува така,ако треба некому да ограничиш седење на компјутер. :D :D :D

Offline filip-hipa

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 69
  • Gender: Male
и како би се поврзало друго нешто ? кај шо е прекидачот од релето шо се приклучва? :)

Споено мислење: 13.04.2011, Wednesday, 15:14:40
Ејјј дали е ова пробана шема дали работи? :):)

Offline filip-hipa

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 69
  • Gender: Male
Готово конечно ја напрајв шемата и супер е проработи од прва :):)

Offline cika

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 288
  • Gender: Male
  • Математика : Ако оди лесно... грешно е ...
Готово конечно ја напрајв шемата и супер е проработи од прва :):)

мојш да снимиш како работи..оти сакам  и јас да ја напрам...т.е.  да ја попрам оти ја имам напраено(имаф некоја грешка....ама ја зафрлив) и така ми остана поз :)
Let's make things better.

Offline filip-hipa

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 69
  • Gender: Male


Споено мислење: [time]30 Април 2011, 11:09:09[/time]
Готово конечно ја напрајв шемата и супер е проработи од прва :):)

мојш да снимиш како работи..оти сакам  и јас да ја напрам...т.е.  да ја попрам оти ја имам напраено(имаф некоја грешка....ама ја зафрлив) и така ми остана поз :)

Како мислиш да ја снимам?   :)  Да снимам со апарат клипче кај шо се уклучва релето по внесвањето на шифрата?   :) :)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
filip-hipa,што не ти е јасно незнам ;D.cika бара да снимиш видео клип од колото во работа,значи да снимиш мала демонстрација...
If you're good at something, never do it for free... -Joker