Author Topic: Кај можам да најдам 3.5мм џек со четири прстени ?? битола нема..  (Read 1468 times)

Offline cika

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 288
  • Gender: Male
  • Математика : Ако оди лесно... грешно е ...
Let's make things better.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Од некој телефон преправи :S. Не знам дали се продаваат вакви конекторчиња кај нас :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Овие како обичните ли се 3.5 мм како на слушалките за пц или за телефон ?
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Овие како обичните ли се 3.5 мм како на слушалките за пц или за телефон ?

Џековите со четири прстени најчесто се користат за телефон.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline mkfe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 151
Таков џек имам купено (~ пред 1 година) од Логинг Електроникс - Скопје, но целиот е пластичен, и квалитетот е на ниско ниво во однос на цената (не се секавам колку го платив, но знам дека беше скап).....

Такви приклучоци користат и понови lap-top-и. Немаат одделно приклучок за микрофон и стерео слушалки, туку све му е запакувано во еден џек....