Author Topic: Купувам ласерски принтер  (Read 975 times)

stefanjanevski

  • Guest
Купувам ласерски принтер
« Opened on 24.07.2011, Sunday, 11:54:31 (Edited 24.07.2011, Sunday, 12:16:19) »
Купувам било каков ласерски принтер, важно ми е да е исправен и да можам веднаш да почнам да го користам. За полнење не мора да е полн. Цена одприлика до 1600 - 1800 денари.

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
ајде пред да купуваш полове и за тие пари види во АМЦ колку е нов мислам дека црно бел беше помалку од 3000 ден од самсунг оти цената што сакаш да ја платис за половен + тонер  ???

п.с цената земи ја со резерва не сум сигурен

stefanjanevski

  • Guest
Знам дека е толку, ама тој примтер Самсунг тонерот му е 3000 денари. И плус не знам дали може да се полни. Затоа барам некој друг, поволен.

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
добро ти си знеш јас само ти понудив алтернатива а колку за информација и за другите не верувам дека се под 1000 ден

stefanjanevski

  • Guest
За ХП јас и братуцед ми полниме, исто така и за Канон. Ама си полниме само за нас. А касета нова да ја купиш за ХП е 1500 денари, ама можеш да ја полниш 3 - 4 пати.

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
а коко се полни дај објасни и ние да користиме еве направи и еден туторијал со слики

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Ако ти е само за плочки правење и повремено принтање по некој лист, тонерот ќе ти трае со години, а иначе има разлика во квалитетот и траењето помеѓу оригинален и полнет тонер, ова ти го кажувам од искуство пошто на работа имаме неколку ласерски принтери што секојдневно се користат. Освен тоа, според тоа што пишува по странските форуми за правење плочки најдобро се покажале HP принтерите, барај прво таков ако најдеш.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

stefanjanevski

  • Guest
а коко се полни дај објасни и ние да користиме еве направи и еден туторијал со слики

Кога ќе купам принтер првото полнење ќе го снимам и ќе го ставам тука, за секој да знае како се полни тонер. Доколку не најдам со брауцед ми ќе направиме едо туторијалче како се полнат касети за ласерски принтер.

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
ОК ќе чекаме  ;)

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Тонерот на самсунг е околу 1600 ден. ;)
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

stefanjanevski

  • Guest
Ако ХП јас ќе си барам, зашто од самсунг не се пренесув баш најдобро на таа мрсната хартија, се растура бојата. Имам пробано затоа пишувам, од ХП и Лехмарк сум најзадоволен.

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Ако ХП јас ќе си барам, зашто од самсунг не се пренесув баш најдобро на таа мрсната хартија, се растура бојата. Имам пробано затоа пишувам, од ХП и Лехмарк сум најзадоволен.

А коку пари е обичен црно бел ласерски HP принтер или Лехмарк?
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

stefanjanevski

  • Guest
ХП обичен најефтин и така подобар е 4.400 денари, а Лехмарк мислам дека се за 500 денари поефтини.

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
ХП обичен најефтин и така подобар е 4.400 денари, а Лехмарк мислам дека се за 500 денари поефтини.

А тонерот колку пари е на HP и Лехмарк?
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

stefanjanevski

  • Guest
На ХП е 1500 денари, а за Лехмарк не сум ни видел дека се продава.