Author Topic: Има ли некој искуство со Circuit Wizard  (Read 1554 times)

Offline gogiche

  • Нов член
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
Има ли некој искуство со Circuit Wizard
« Opened on 23.03.2011, Wednesday, 23:50:33 »
Code: [Select]
http://www.youtube.com/watch?v=JstkixEphc0
Ова видео е туторијал за ова програмче.Јас моите единствени проекти ги изработив користејќи го него највеќе заради тоа што има аутоматска конверзија од шема во плочка.
Сепак програмчето при ауто конверзија прави грешки.
Ме интересира како вие ги изработувате плочките и коментар за програмчево.

Фала

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
тоа auto route (или како и да беше) не е баш добра опција, најубаво ти е сам да си ги црташ плочките...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Ме интересира како вие ги изработувате плочките.

Јас јаботаm во SPlan  за шеми (многу ретко), а за плочки користам Sprintlayout ;)
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
тоа auto route (или како и да беше) не е баш добра опција, најубаво ти е сам да си ги црташ плочките...

Во право е, нитуеден програм нема да ги изработи автоматски плочките толку добро, одколку ако сам си ги изработиш ;). И јас исто мислев дека „софтвер е подобар од човек“, на крај ми се покажа спротивното ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."