Author Topic: Во руска шума снимено девојче како лебди  (Read 2590 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
04.01.2011 - 10:33  Бизарно, но вистинито

Несекојдневна видео снимка неодамна е направена во Русија, на која јасно се гледа силуета на дете и девојка која лебди во шумата.



Автор на видео снимката е маж кој токму тука одел на прошетка со своето куче. Додека си играл со кучето, вниманието му го привлекла силуета на дете и едно повозрасно лице, најверојатно девојка, десетина метри пред него во правец кон шумата.

Тој изјави дека возрасното лице стоело и гледало мирно во детето кое во еден момент почнало да лебди во шумата.

Во прв момент ниту самиот не можел да поверува што гледа и премногу се исплашил. Ретко кој би поверувал во ова, доколку мажот не успеал со мобилниот да сними кратка видео снимка која изгледа премногу доверливо.

Видеото е на овој линк:
Code: [Select]
http://sitel.com.mk/dnevnik/bizarno-no-vistinito/vo-ruska-shuma-snimeno-devojche-kako-lebdi
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Што нема на светов  ;D

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
WTF??? леееј...ова ненормална работа бе....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Знам, глеав на вести... телекинеза... ???
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
абе детево балон е изгледа наполнет со хелум хахах :)

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
не ми стои дека е балон на крајот си заминаа заедно со повозрасното лице ама незнам ?

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Ja мислам дека тоа што рече гига е,телекинеза.Знам има повеќе такви контролирање на вода,оган,воздух,магнетно поле...Имаше на рипли како едно старче од јапонија со пирокинеза лечи болни од тоа болки во зглобовите,кичма,'рбет...

-воздух-аерокинеза
-време-клима-атмокинеза
-звук-аудиокинеза
-тело-биокинеза
-време-х/кронокинеза
-мраз-крајкинеза-мислам дека така се викаше или нешто слично
-струја-електрокинеза-my favorite :D
-земја-геокинеза
-гравитација-гирокинеза
-вода-хидрокинеза
-магнетно поле-магнокинеза
-светлина-фотокинеза
-оган-пирокинеза
-објекти-телекинеза
-лечење-витакинеза
-психа-психокинеза-слично со телекинеза

Има уште вакви ехеее ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Сите ние ги имаме овие способности, само што кај повеќето од нас овој дел од мозокот е рудиментиран (закржлавен) и мислиме дека не можеме да го правиме тоа, но доколку доволно верувате и се трудите (вежбате), можеби некоја ден ќе можете да го анправите. Јас имам еден другар кој можеше да мрда и левитира предмети, само што веќе не го прави тоа, не ради друго, го бараа од секакви агенции, влади, секти, и што ти уште не, и на крај само рече дека правел трикови и дека нема телекинетики способности. Инаку пред мене има дигнато камен од земја, само што ми рече дека не смее пречесто да го прави тоа бидејќи потоа си многу уморен и ти се спие, се исцрпуваш психофизички :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Сите ние ги имаме овие способности, само што кај повеќето од нас овој дел од мозокот е рудиментиран (закржлавен) и мислиме дека не можеме да го правиме тоа, но доколку доволно верувате и се трудите (вежбате), можеби некоја ден ќе можете да го анправите. Јас имам еден другар кој можеше да мрда и левитира предмети, само што веќе не го прави тоа, не ради друго, го бараа од секакви агенции, влади, секти, и што ти уште не, и на крај само рече дека правел трикови и дека нема телекинетики способности. Инаку пред мене има дигнато камен од земја, само што ми рече дека не смее пречесто да го прави тоа бидејќи потоа си многу уморен и ти се спие, се исцрпуваш психофизички :S.
Toj пријателот,да „држел часови“ за тоа,што пари ќе земел,ама и тоа што викаш...Ја сепак ако би запнал би одел со електрокинеза хах,ќе контролирам искра од теслино трафо хахахаха :D :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Интересно, а кој знае дали науката ке има објаснение за овие работи во следниве години. Како овој човеков со што ги снимил не ги спобркал и да ги фател па да ги однесе "некаде" каде што ке мора да "пропеат" како го прават тоа.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Toj пријателот,да „држел часови“ за тоа,што пари ќе земел,ама и тоа што викаш...Ја сепак ако би запнал би одел со електрокинеза хах,ќе контролирам искра од теслино трафо хахахаха :D :D

Него тоа му беше вродено, он уште од дете можел да го прави тоа, тој дел пд мозокот што кај повеќето од нас е рудиментиран, кај него не бил (барем не до толку), некој вид на генетска аномалија изгледа ;).

Интересно, а кој знае дали науката ке има објаснение за овие работи во следниве години. Како овој човеков со што ги снимил не ги спобркал и да ги фател па да ги однесе "некаде" каде што ке мора да "пропеат" како го прават тоа.

Верувај дека ако се способностите како на човеков што го спомнав, нема да знаат да им кажат, едноставно можат, а како, не знаат, ни он не знаеше да ми каже, само ми рече дека поради некоја причина можел, а како, не знае, само се концентира на објектот кој сака да го левитира и го замислува како левитира, и почнува да левитира ;D.

Само 2 или 3% од мозокот е испитан и научниците знаат што точно се случува, во останатите 98%, никој не знае што се случува, неврохирургијата е една од најнеистражените области во медицината, а најнеистражена е бидеќи никој не знае како да ја истражи. Слично како со интегрираните кола, ако го расклопиш, ај што ништо нема да видиш (совен преку микроскоп), туку згора на тоа ќе го расипеш ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)

Само 2 или 3% од мозокот е испитан и научниците знаат што точно се случува, во останатите 98%, никој не знае што се случува, неврохирургијата е една од најнеистражените области во медицината, а најнеистражена е бидеќи никој не знае како да ја истражи. Слично како со интегрираните кола, ако го расклопиш, ај што ништо нема да видиш (совен преку микроскоп), туку згора на тоа ќе го расипеш ;D.
Тоа што викаш само 2-3% е истражено а тен бар уште 1% да се истражи којзнае што се ке се открие.. а да не зборам се ако се истражи. Мозокот има центар за телепатски комуникации ама ајде активирај го :) јас прв би го активирал.
Плус никој не знае како функционира интелегенцијата и свеста на мозокот, посебно свеста, што е тоа.
За меморијата, каде се снима-памти, како се брише-заборава... кој е тој дел што ја чита.... и во нај лош случај колку снимања и бришења поддржува ткивото  ;D Ај да речеме дека е неограничено бидејки истото се обновува ама штом се обновува како запамтените информации не се бришат туку остануваат....
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Ај да речеме дека е неограничено бидејки истото се обновува ама штом се обновува како запамтените информации не се бришат туку остануваат....

Не е неограничено, клетките во мозокот се единствените кои не се регенираат, штом една клетка умре, не се регенирира, а секој ден ни умираат по неколку десетици. Додека си под дејство на жесток алкохол или тешки дроги (хероин, морфин, кокаин...), умираат и илјадници. Добро е што ги има околу 10 милијарди, па и не мора толку многу да се грижиме за тоа ;D. Е сега некој ќе праша „па како ни се зголемува големината на главата од кога сме дете, а бројот на клеки ни е (условно) константен“. Тоа се случувабидејќи бројот на ганглии се зголемува (врските меѓу кетките), па тие го додаваат тој „екстра волумен“ на мозокот ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
интересно, значи ако се испита како се врши меморирањето и читањето ке може да се види една клетка колку промени може да издржи.
Само пак тоа е интересна работа, се памтат слики, подвижни слики, звуци :) од друга страна се памтат работи кои не се поврзани со слика и звук. Е сега има и нешто што ги чита и репродуцира тие работи. Само не знам на кого ги репродуцира :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
интересно, значи ако се испита како се врши меморирањето и читањето ке може да се види една клетка колку промени може да издржи.
Само пак тоа е интересна работа, се памтат слики, подвижни слики, звуци :) од друга страна се памтат работи кои не се поврзани со слика и звук. Е сега има и нешто што ги чита и репродуцира тие работи. Само не знам на кого ги репродуцира :)

Ееееее, тоа да го знаев, ќе добиев Нобелова Награда ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."