Author Topic: Отпади  (Read 28942 times)

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3187
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Одг: Отпади
« Reply #120 on 05.03.2012, Monday, 15:29:14 »
Да не е тој на влезот, одма после мостот? Или тие подоле што се, од десна страна?
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline FilMakedon

  • Нов член
  • *
  • Posts: 21
Одг: Отпади
« Reply #121 on 05.03.2012, Monday, 15:33:21 »
Да не е тој на влезот, одма после мостот? Или тие подоле што се, од десна страна?

Не, не е тој на влезот, тој пропадна одамна, има подоле, од десна страна првин има складиште за градежен матријал и подоле е овој отпад, порано беше огромен сеа го скратија, ама нема што нема, ако си го најдете муабетот со газдата добро ќе си поминете. А, добро што ме потсети, има и еден кај мостот од лево, таму имам видено бааги електроника ама немам влезено :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Отпади
« Reply #122 on 05.03.2012, Monday, 17:04:43 »
Не, не е тој на влезот, тој пропадна одамна, има подоле, од десна страна првин има складиште за градежен матријал и подоле е овој отпад, порано беше огромен сеа го скратија, ама нема што нема, ако си го најдете муабетот со газдата добро ќе си поминете. А, добро што ме потсети, има и еден кај мостот од лево, таму имам видено бааги електроника ама немам влезено :)

А некако преку сателитски фотографии и стрелки, ова она, да објасниш каде се и двата?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
Одг: Отпади
« Reply #123 on 05.03.2012, Monday, 17:15:51 »
а да направеме групна прошетка до таму ? :) да си се собереме :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Отпади
« Reply #124 on 05.03.2012, Monday, 17:17:03 »
а да направеме групна прошетка до таму ? :) да си се собереме :)

Па и тоа би било ОК, само да ја дознаеме точната локација ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline FilMakedon

  • Нов член
  • *
  • Posts: 21
Одг: Отпади
« Reply #125 on 05.03.2012, Monday, 17:44:16 »
а да направеме групна прошетка до таму ? :) да си се собереме :)

Па и тоа би било ОК, само да ја дознаеме точната локација ;).

Ќе ви ја поставам, ама да поминам јас првин некој ден да видам дали работи и дали има работи којшто би ги сакале, па после ќе објавам, зашто толкав пат да утепате, а да нема ништо ќе ме утепате од колнење :)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Отпади
« Reply #126 on 05.03.2012, Monday, 17:57:04 (Edited 05.03.2012, Monday, 21:35:18) »
да провериш дали работи, дали има интересни работи ке се види таму кога ке отидеме, дека отпад е, не е продавница


П.С. а и може заедно да одиме па ако нема ништо таму да средиме се а не да те колниме ;D (joke)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline FilMakedon

  • Нов член
  • *
  • Posts: 21
Одг: Отпади
« Reply #127 on 05.03.2012, Monday, 18:02:00 »
da vidis dali raboti, dali ima interesni raboti ke se vidi tamu koga ke otideme, deka odpad e. ne e prodavnica...

p.s. od mob sum..

Важи, ќе проверам јас оваа недела дали работи па ќе ви ја нацртам мапата (малку звучи како злато да ќе бараме :D) и на другите отпади што се по пат ;D

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
Одг: Отпади
« Reply #128 on 05.03.2012, Monday, 18:35:55 »
таман така ќе поминеме секаде :) ке утепаме еден ден.

Offline FilMakedon

  • Нов член
  • *
  • Posts: 21
Одг: Отпади
« Reply #129 on 05.03.2012, Monday, 20:37:01 »
таман така ќе поминеме секаде :) ке утепаме еден ден.

Ама да се собереме еден ден и да ме однесете во тој отпадот во Геге што е, таму не сум бил никогаш и ако има некој што сака да одиме нека пише, може сабота да тркнеме ;)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Отпади
« Reply #130 on 05.03.2012, Monday, 20:39:56 »
Aхаха до кај е мапата?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
Одг: Отпади
« Reply #131 on 05.03.2012, Monday, 21:58:20 »
да да чекаме инструкции :)

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
Одг: Отпади
« Reply #132 on 12.03.2012, Monday, 19:35:01 »
Чекаме сеуште :)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Отпади
« Reply #133 on 12.03.2012, Monday, 20:09:10 »
се надевам не се премисли членот во споделувањето на информацијата ;D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Отпади
« Reply #134 on 25.03.2012, Sunday, 11:07:52 »
da vidis dali raboti, dali ima interesni raboti ke se vidi tamu koga ke otideme, deka odpad e. ne e prodavnica...

p.s. od mob sum..

Важи, ќе проверам јас оваа недела дали работи па ќе ви ја нацртам мапата (малку звучи како злато да ќе бараме :D) и на другите отпади што се по пат ;D

Зошто не стави мапа до ден денес?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.