Author Topic: Емисија на Миленко Неделковски за Никола Тесла, поплавите во Србија и HAARP  (Read 1549 times)

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6296
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MURO

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 140
Глупости. Професоров без никакви објективни испитувања сето ова го заклучи?
Седеше, размишљаше и се истресе од ракав.

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9428
Миленко одамна емисијата ја направи *турли тава*,па нема да ме изненади и баба Рада да му гостува,само не знам со која тема. ;D

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 12628
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Глупости. Професоров без никакви објективни испитувања сето ова го заклучи?
Седеше, размишљаше и се истресе од ракав.

Томато продукција, не ме изненадува... ова не е научна емисија, ова е популистичка емисија, пред се наменета за забава на народот (озборување, „рекла казала“... да му е интересно на народов ;D). Не може да очекуваш емисии како на Discovery од Томато ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Clear Sky

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 137
 • Gender: Male
 • Се шо се прај е убоо!!!
Зато дојде до овај степен свето оти сите вервате на сител,канал 5...., дневен печат незнам кој, а на професори и учени луѓе не вервате, изгледајте ги сите емисии и ќе ви стане појасно и дека не тресат од ракав . Ако беше емисијата за забава немаше да ја дават после 12.

HAARP - Psihotropno i klimatsko oružje (II - dio)

а ко не му вервате и на Русите тогаш нека ве лажат американците шо да ви речам
Истиот овај порфесоро кажа дека после поплавите ќе има и земјотреси,и точно то се десе

MILENKO 21 03 2014

еве дел од екипата на професорот и мислам дека кажаа дека работат со опрема од 200000 евра

MILENKO NEDELKOVSKI SHOW 24.01.2014

Еве малце за ЕУ

Offline Toma

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1482
 • Gender: Male
 • Доблесно е да си дрзок а да помагаш!!!
Дали му верувате на овој човек. Се вика David Icke


Уште едно видео на темата HAARP
Rupe u nebu HAARP Napredna Teslina Tehnologija (croatian subtitle)
Ако некој знае а знаеш дека знае, следи го
Ако некој знае а не знае дека знае, укажи му
Ако некој не знае а знаеш дека не знае, покажи му
Ако некој не знае а не знае дека не знае, бегај од него!!!

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9428
Батка,секој како сака нека * верва*,ама за да тропаш некои вакви небулози,не после 24 часот,ами во 03:00 треба да оди емисијава кога сите спијат.Дека професорот треба да не убеди - треба,за тоа го викнале,ама треба со факти,а со маалски муабети - тоа веќе не е така лесно.Јас не слушнав ништо што не знаев предходно.Како да  земеш - некој паѓа на ова,ама мене лично за да ме убеди треба да изнесе некои материјали кои може да ги *сварам*.А,оние теории што ги кажа ги има во секој ,па и најтретокласен весник или портал.И што е чудно -погодил дека после поплава иде земјотрес? Па Скопје имаше 1962 поплави,а 1963 земјотрес. Тоа се знае  дека е врзан процес веќе 100 години.Само, Миленко си прави емисиички и - јаде бурек,а сите други гледаме,и тоа низ клучалка.

Offline Toma

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1482
 • Gender: Male
 • Доблесно е да си дрзок а да помагаш!!!
batka Не е само Миленко и јади бурек.
Го погледа ли прилогот во видеото што не е производ од македонски автори туку многу други на кои многу им веруваат бидејќи се од западната демократија која е „неприкосновена„ во вистините.
Ако некој знае а знаеш дека знае, следи го
Ако некој знае а не знае дека знае, укажи му
Ако некој не знае а знаеш дека не знае, покажи му
Ако некој не знае а не знае дека не знае, бегај од него!!!

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9428
Не се разбравме - не спорам дека * кај што има дим има и оган*,ама доказиве не ми се експлицитни. Тоа е истата она реторика дека * има НЛО,има вонземјани...Тајните ги чуваат Американците,Русите....*. Тоа е се ОК, ама досега никој не направил емисија во која би предочил непосреден доказен материјал или би комуницирал во живо пред камерите итн. Тоа ми беше поентата.Иначе јас имам интересен човек во Велес,кој заслужува да биде во ваква емисија .Тој одамна го поби Ајнштајн,пишува за 9 светови,разговара и преговара со вонземјани,а не е чудо да направи и НЛО.Прво ,Македонско НЛО.Се допишува и со Русите и со Американците има издадено 2 книги.Ама сепак,досега не ме убедил  во неговите теории. 8) ;) :)

Offline Clear Sky

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 137
 • Gender: Male
 • Се шо се прај е убоо!!!
batka едно контра прашање, а што те убеди тебе дека не е така и дека тоа непостои, временска прогноза на телевизија?

Maxwell

 • Guest
Иначе јас имам интересен човек во Велес,кој заслужува да биде во ваква емисија .Тој одамна го поби Ајнштајн,пишува за 9 светови,разговара и преговара со вонземјани,а не е чудо да направи и НЛО.Прво ,Македонско НЛО.Се допишува и со Русите и со Американците има издадено 2 книги.Ама сепак,досега не ме убедил  во неговите теории. 8) ;) :)

Да прашам, дали тој човек е Стефан Пеев?

Има интересни теории човекот... Исто како уште еден велешанец Кире Илиевски кој живее во Струмица.

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9428
batka едно контра прашање, а што те убеди тебе дека не е така и дека тоа непостои, временска прогноза на телевизија?

Ако ти си убеден и веруваш дека постојат вештерки,духови ,вонземјани и други неидентификувани објекти тоа е твое мислење и убедување.Јас тебе не мислам да те разубедувам во тоа.Исто така мое мислење е дека за да верувам треба да видам такво нешто или доживеам некоја таква појава.Значи не треба да се убедуваме еден со друг.Задржи си го своето мислење,а јас своето.
Да,Стефан Пеев е човекот кој има интересни теории,кои за жал не може да ги материјализира и практично докаже.Но тоа не значи дека за тоа треба да биде исмеан и отфрлен.Напротив,јас сум еден од ретките со кого комуницира токму за овие негови теории.

Offline najdo

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 416
 • Gender: Male
А батка да не знајш та неговата книга "Космос" кај можи да се најди ?

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9428
*Космос* е првата негова книга.За жал ја нема во продажба.Ја имам ,но не знам дали имам право да ја презентирам јавно.Можеби ,ако дозволи Пеев лично ке ја скенирам и ке ја ставиме на Форумов.Но,треба сепак да дозволи.