Author Topic: Продавам кутии за вуфер за во кола  (Read 1760 times)

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
       1. Продавам кутии за вуфер за во кола, но можат да се користат и за дома. Кутиите се за 10 и 12 инчни басови.
Кутиите се направени по спецификации од Пионер. Лепени и заштрафени. Не се обложени со материјал.
Цена на кутијата само 500 денари.


       2. Продавам вуфер за кола 12 инчен, а може да се користи и дома, комплетно нов, во кутија. Басот е со полипропиленска мембрана и гумен амортизер. Максималната музичка снага на звучникот е 1000w на 4 оми...Конекторите на самиот звучник се со позлата. Цена на комплетната кутија и басот е 3900 денари.

Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
А да ми напрајш кутии за жива свирка колку ке бараш?

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
незнам како ти се исплати да правиш и да ги продаваш   :)

ја едно време милев да правам и да продавам но да ги правам све коплет да ги фарбам и слицно и зучници и све да сттавам но не се исплати  :-\

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
антонио кутии не изработувам повеќе, затоа се и овие толку евтини. Имав дуќан, продавав меѓу другото и аудио опрема за во кола, и овие кутии ми останаа одкако го затворив дуќанот. Затоа што ми се останати, и немам намера да ги средувам како за таа финалната кутија што е, ги давам пшошто зошто...Само даските, односно иверицата да ја купиш и да ти ја исечат машински сигурно ке платиш повеќе. А + имаш работа, штрафење, лепење, составување, изгубено време...За џабе нели :)...
Имам останато уште 3 кутии за 10 инлни басови и 2 за 12 инчни басови...Едната е фулл изработка со конектори, обложена, со издувна цевка. Другата е онака како на сликата-без ништо.
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
да не имас случајно басови 8-мици нешто такво да не ти се наогја  :) ?
бидејки си работел со такви работи   :)

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Не ми требаат а колку пари би ми барал за таа недоправената ?

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Па ти пишува најгоре 500ден ако е тај за недоправената.

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Па ти пишува најгоре 500ден ако е тај за недоправената.

Да, баш така. 500 денари.
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...