Author Topic: ВАШИТЕ ПОЗИТИВНИ И НЕГАТИВНИ коментари во врска со членовите за огласите тука  (Read 29044 times)

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9428
Позитивен лајк за Лордзи,кој иако лично не го познавам, секогаш успешно соработува со мене .

Offline triology

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 162
Исто и јас можам да кажам дека секогаш имам добра соработка со Лордзи, така да можам да го пофалам :))))

Offline StefanJapanac

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 153
Пофалба за LordZi, купив од него ПП и сум презадоволен со квалитетот и брзината.

Offline ddd

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 276
 • Gender: Male
Се надевав дека нема да напишам овде негативен коментар.....
Едно негативно искуство со членот SKOLS кој што не го испочитува договореното иако го чекав повеќе од четири месеци да ми изработи плочки.
Дарко

Offline IGOR_MK.

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 56
Пофалба за GigaWatt ,рам мемориите што ги купив од него се со фер цена и одлично работат.  ;)

Offline xantox

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 165
Гоооолема пофалба за LordZi.
Сум земал неколку работи од него и се било во одлична состојба.
Посебно да го пофалам за плочките што ги изработува. Како од фабрика да излегле  8)
Code: [Select]
http://elektronika-mk.net/index.php?topic=10489.0Човеков го запознав лично и од првиот ден е крајно фер и многу сум му благодарен.

Споено мислење: 02.02.2014, Sunday, 15:24:00
Позитивно мислење за членот daniel spasovski
Земав од него еден трансформатор, Брзо се договоривме, цена беше фер  и го испочитува договореното.
Благодарам  8)

Offline KiloVolt

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 816
 • Gender: Male
 • Високонапонски Фанатик
Пофалба за членот @DrTubeR, :D брза достава, професионален однос и добро спакувани беа ламбите за да не се оштетат. Сепак мала замерка поради тоа што ламбата што му ја нарачав во кутија, беше во кутија од друг производител, но тоа не е ни важно... ;)
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline najdo

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 416
 • Gender: Male
Одг: ВАШИТЕ ПОЗИТИВНИ И НЕГАТИВНИ комента
« Reply #22 on 08.08.2014, Friday, 13:51:51 (Edited 08.08.2014, Friday, 13:58:18) »
Пофалба до donis92, порачаниот процесор стигна на време и одлично си работи. А како негативен коментар можам да кажам за членот Hahahahha, се работеше мислам за трафо од 100W, и од ко се договоривме дека ке го земам по еден ден му пишав шо стори дали го пуште, ми пиша дека му го продал на некој член од форумот од Скопје, е сеа можи сакаше да си земи парите побрзо незнам али п*дерски испадна спогодбата пошто сигурен сум дека немаше намера да ми ги кажи (читај пиши) работите такви какви шо се.

Offline KiloVolt

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 816
 • Gender: Male
 • Високонапонски Фанатик
Пофалба до @LordZi, инструментот што го нарачав од кај него беше со фер цена и доставата беше релативно брза.  :)
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline Z31GH

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 710
 • Gender: Male
Уште една пофалба за LordZi. Нарачката за плочки за лисичар за ARDF се професионално изработени и секако цената е повеќе од прифатлива. Човекот го познавам лично и можам да кажам дека е еден од ретките фер луѓе што си стои на зборот „речено-сторено„ Гледајќи ја изработката се гледа дека во плочките вложува голем труд.  ;) реп +
Hams do it! With Frequency

Offline DrTubeR

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 70
 • Gender: Male
Пофалба до членот LordZi.
Профи однос, фер цена, супер комуникација.

Offline Atanas

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 717
 • Gender: Male
Пофалба до чичко Отпор за списаниjата. :)

Offline Z31GH

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 710
 • Gender: Male
Пофалба за членот vgc9dctx9c за нарачаната антена. Лесно се договоривме за цена и антената беше истиот ден испратена. Антената е одлично зачувана и ги надмина моите очекувања. Денес ги направив првите радиоконтакти со неа. Одлична антена за многу фер цена.
Hams do it! With Frequency

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6320
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
vgc9dctx9c го познавам од еден друг форум (од пред 10 години) и важи за крајно фер и добар човек.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Hahahaha

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 725
еве и јас ќе пишам едно позитивно мислење за triology  фер човек лесен за договарање, кога ќе резервира нешто за зимање доаѓа наредниот ден.

негативно мислење за членот xantox (не е ова зарари тоа што он пишал негативно за мене) туку резервира два трансфроматори пред три месеци се договоривме за цена ама еве го нема да дојде да си ги земе веќе три месеци, после повторно ќе пишува дека не сум почитувал договори