Author Topic: ВАШИТЕ ПОЗИТИВНИ И НЕГАТИВНИ коментари во врска со членовите за огласите тука  (Read 29045 times)

Offline Pance24

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 101
Ова тема е отворена за да ги истакнете вашите пофалби , поплаки за некои од членовите во врска со продажба/купување.

Ајде јас да почнам прв.

Пофалби до @Donis92  за продажба на делови и со дечкото се запознав и лично благодарение на форумов.

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6320
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Пофалба за Lordzi. Од него имам купено делови.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 12736
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Пофалба за MURO, имам купено од него авто-трансформатор (вариак) ;).

Пофалба и за LordZi, од него исто имам купено многу делови ;). Не сум имал проблем до сега ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Z31GH

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 710
 • Gender: Male
Пофалба до LordZi, кај него може да се најде се и во било кое време
Hams do it! With Frequency

Offline ki4o01

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 213
 • Gender: Male
пофалба до ddd имам купено засилувач а има и многу други интересни работи :)

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3225
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
ај и јас да го пофалам LordZi што и да сум купил од кај него како што било опишано така беше и стварно предметот кога го купив...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Pance24

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 101
Пофалба до ddd трампав од кај него тв картичка, бежична тастатура и маус и други делови. Се надевам и тој ке биде од мене задоволен .

Offline ddd

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 276
 • Gender: Male
Мењав некој работи со ki4o01,Pance24 и сум задоволен,го испочитувале договореното.Исто да се заблагодарам и овде на Lordzi ми прати стирофлекс кондензатори без да платам.........Ми се допага тоа што отворивте ваква тема да се знае кој какви работи продава...........
Дарко

Offline triology

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 162
Јас сакам да оставам позитивен коментар за Amper кој што гледам дека сите го напаѓаат, човекот е многу коректен.

Offline AMPER

 • Нов член
 • *
 • Posts: 14
Пофалба за trilogy , одлично ја владее професионалната  аудио техника иако му е хоби, и самиот знае да процени што е добро а што не од аудио компоненти

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6320
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Прво муабетов не е за оваа тема

Второ, за жал секогаш е така, добрите и корисни членови си бегаат од македонските форуми поради некои членови од кои трпат мака. Па добро луѓе, зошто бегате, зошто не ги пријавите кај нас тие што ве малтретираат, вреѓаат, понижуваат или што и да ви прават а ние да ве заштитиме. Мислите дека ние сме на страната на тие проблематичните? Секако дека НЕ! Дајте кажете точно каде е проблемот и со кој член па ке ја решиме работата. Не мора секогаш да се бега од форумите.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline izotop

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 357
Само накратко пофалба за Лорд зи
Професионален однос и реални цени.

Offline AMPER

 • Нов член
 • *
 • Posts: 14
Јас сакам да дадам позитивно мислење за MURO, човекот е навистина прав професионалец и колега , покрај тоа електрониката ја познава перфектно , и до сега било што да сум земал од него e квалитетно , и со симболична - социјална цена  према реалната вредност на електронскиот дел, исто така на тема стручна консултација човекот е многу коректен со еден збор браво за MURO

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3118
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Негативно искуство со членот Velkov7 (во последно време се уклучува под никот T1000_series), кој иако уредно си доби тоа што нарача, никогаш не го плати.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline masterficx

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 76
 • Gender: Male
Премногу добро искуство со Lordzi. Секогаш фер цени и професионален однос. Исто и за AMPER, многу коректен пристап имаше спрема мене.
8 Бит Пазари = 1 Бајт Пазар