Author Topic: Продавам 2 трансформатори 220V примар 11.8 V секундар 5А /60W  (Read 1970 times)

Offline AMPER

  • Нов член
  • *
  • Posts: 14
Продавам 2 трансформатори 220V примар 11.8 V секундар 5А /60W
« Opened on 21.12.2012, Friday, 12:41:31 (Edited 02.01.2013, Wednesday, 18:33:39) »
Продавам 2 трансформатори 220V примар/  секундар 11.5 V  5А /60W,германско производство , работна температура 60 целзиуси, гланц нови - слим  , како за халогени сијалици, по GE стандард, со комбинација на двата примара може да се добие 24V напон со 5А ,

Ги продавам поевтино од што сум ги купил по 380 ден парче ,мене ми се вишок  

Гланц нови трафа !!!!

Дополнување , трафата се пресвлечени со двокомпонентна полиестерска смола , тоа им дава заштита од влага и во случај на преоптеретување  заштитени се од пожар, има голем степен на феромагнетно искористуванје и димензиите им се компактни , нема лажење во снагата зад тоа стои реномиран германски производител , реално се некаде над 600 ден, и се по најсовремени светски стандарди , долг век на експлоатација под номинални услови на користење.  

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Може ли некоја слика од трафата ???

Offline AMPER

  • Нов член
  • *
  • Posts: 14
Слика може , но да ти кажам најискрено имам проблем како да ја вметнам ,дали може да ми помогнеш, мислам детално да ми објасниш како да ја поставам на текстот , нов сум на сајтот и сеуште го проучувам

Позз,

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Најди некоја страна на нет што ке ја користиш како сервер каде што ќе ги уплодираш сликите, еве ти пример
Code: [Select]
http://imageshack.us/, потоа откако ке зарвши се ќе ти даде линкови и до линковите пишува кој е за што. Имаш за на форум да ја поставиш, директен линк итн.

Offline AMPER

  • Нов член
  • *
  • Posts: 14
кажи ми те молам како линкот сто ке го поставам да биде код , посто веке еднас сум опоменат од модераторот да биде код

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Тој линк, бидејќи е слика, не мора да биде код. Кога пишуваш порака, кликни на икончето "Вметнете фотографија", со што ќе се појават img тагови кадешто треба да го вметнеш линкот до сликата.
Жан

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
кажи ми те молам како линкот сто ке го поставам да биде код , посто веке еднас сум опоменат од модераторот да биде код

Тоа не важи за post-ирање на слики, сликите си се post-ираат најнормално, како слика. При upload-ирање на сликата, имаш forum code, може да го искористиш тој код, а може и да ја поставиш сликата со твој код, но ти треба директниот линк од сликата (линкот кој ја отвора само сликата, а не и дел од сајтот и рекламите на него). Кодот би изгледал вака:

Code: [Select]
[img]http://www.nekojsajt.com/slika.jpg[/img]
Во средина, меѓу свата img tag-а, го поставуваш линкот од сликата и тоа е тоа ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."