Author Topic: Предавателче 1.5V - 15 компоненти со батерија и BC547  (Read 626 times)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Предавателче 1.5V - 15 компоненти со батерија и BC547
« Opened on 07.04.2010, Wednesday, 03:10:00 (Edited 04.12.2010, Saturday, 23:11:52) »
Едноставно предавателче:

Z33MK

Offline go4o

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 196
  • Gender: Male
    • неам
Плочката кај ти е?

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Сам ке си ја нацрташ, не е воопшто тешко ;)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline go4o

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 196
  • Gender: Male
    • неам

Offline Georgi

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 353
  • Gender: Male
Ова во иронија да не го рече? xD

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
не бе
Само избегнувајте толку кратки коментари, по убаво е ако има барем 3-4 збора :) не наредувам туку само препорачувам
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
За ВФ и не е едноставно почетници да си цртаат плочки :) Мојот прв предавател кога го правев кога бев почетник не проработе оти немав плочка и сам си ја правев :)
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Оние плочки по ОТП (ОТО) од 8мо одд :) е на таква може да се постават деловите за предавателот. Јас на таква плочка имам направено 3 врсти буби и не сум имал проблем со нив.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Битно е елементите да се споени еден со друг со што е можно помала жичка од самиот елемент и ќе работи.
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.