Author Topic: Што мислите за овие лед диоди ?  (Read 1265 times)

Offline Radioexpert

  • Нов член
  • *
  • Posts: 30
Што мислите за овие лед диоди ?
« Opened on 01.07.2012, Sunday, 14:25:18 (Edited 09.09.2019, Monday, 03:13:33) »
Mислам да купам вакви диоди па сакам да го слушнам вашето мислење во врска со овие диоди дали се квалитетни, дали некој веќе имал искуство со нив ?


Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
со што се напојува оваа со батерии ли?А  на прашањето дали се добри ке одговорам сигурно се кинески.  ;)
rules are made to be broken

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
со што се напојува оваа со батерии ли?А  на прашањето дали се добри ке одговорам сигурно се кинески.  ;)

Јас мислам дека овде има обични диоди, само ставен е плексиглас во боја и кога ке дојде светлината доле на плексигласот тој свети и испаѓа како целото да е диода, знаци внатре има една батерија мала и диода, плус тоа плексигласот ;)

Offline Radioexpert

  • Нов член
  • *
  • Posts: 30
Да со 3 мали батерии се напојуваат.

Offline Pance24

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 101
со што се напојува оваа со батерии ли?А  на прашањето дали се добри ке одговорам сигурно се кинески.  ;)
Каде ги има овие диоди да се купаат?

Offline go4o

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 196
  • Gender: Male
    • неам
јас вакви имав од интернет некаде ги порачав и знам дека на 3 дена батерии менвав  :-\

Offline Radioexpert

  • Нов член
  • *
  • Posts: 30
На реклама 5 ги имаше во оглас.Па сакав да знам дали некој знае колку се квалитетни.

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Јас ги имам овие нарачано од e-bay, и задоволен сум. Добро си работат. Како што кажаа претходно, имаат една лед диода која свети само кога се врти доволно брзо тркалото - сигурно на некаков центрифугален прекинувач работи.. И веќе година дена ги имам уште си светат нормално
Life is too short to remove USB safely ..

Offline ZareBt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 441
  • Gender: Male
Јас ги имам овие нарачано од e-bay, и задоволен сум. Добро си работат. Како што кажаа претходно, имаат една лед диода која свети само кога се врти доволно брзо тркалото - сигурно на некаков центрифугален прекинувач работи.. И веќе година дена ги имам уште си светат нормално

и шо пари ги зеде?
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Јас ги имам овие нарачано од e-bay, и задоволен сум. Добро си работат. Како што кажаа претходно, имаат една лед диода која свети само кога се врти доволно брзо тркалото - сигурно на некаков центрифугален прекинувач работи.. И веќе година дена ги имам уште си светат нормално

и шо пари ги зеде?

Мислам дека по еден долар беа, со free shipping  :)
Life is too short to remove USB safely ..