Author Topic: Подарувам / Продавам ТВ, Видеа, делови....  (Read 2807 times)

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Исправни се трафоата...Едното е од мини систем AIWA, моќност појма немам...Другото е 12 волти мислам...Треба да видам на него...
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Одг: Подарувам / Продавам ТВ, Видеа, делови....
« Reply #16 on 09.07.2013, Tuesday, 21:53:08 (Edited 09.07.2013, Tuesday, 21:56:27) »
Да ја обновам темата!!!
Продавам и подарувам се и сешто што имам по дома. Планирам комплетна чистка и раскрстување со скоро се што имам од компоненти, телевизори, видеа, итн.
Дел од нив се нови, неупотребени, дел се полуисправни, дел се неисправни итн. Ке има објаснување за секоја слика поединечно а за тие што ке нема, договор по ПП.


Радиокасетофони, ЦД плеери. Има на нив тастери, ласер, механика, излези....Цена 20 денари




Плочи од Нишки телевизори, телефункен, грундиг, филипс, разноразни тјунери, комплетни засилувачи извадени од телевизори (ставаш напојување и работи пичи), шасии од Филипс, грундиг комплетни со се на нив, Шнајдер шасија, делови од Панасоник факсови, матична од пентиум кец, комплет со се рам :) , плочи од напојувања и напојувања...Цена по доовор...Или ако ги зима некој сите топтан ке му ги дадам за симболична цена од 100 денари. А може и по договор ако му е ова високо :) Инаку сите се спакувани во картонски кутии или најлонски кеси ради заштита.

















Видеа, двд плеери, неможев сите да ги опфатам со една слика. Инаку има неисправен Панасоник, Тошиба, а останатите се со некој мутави кварови. Сите работат ако се брцнат у струја. Аива ДВД плеерот има ганц нов ласер, ама не му работи звукот. Сони видео, нешто исклучува, саат му работи како и на другите три филипси што се гледаат на сликата.
За сите овие работи топтан цена од 3 евра или 200 денари. Гратис ке добиете и некои видеа кои не се сликани, но имаат комплет механики и електроники...
Пионеер ЦД плеер, неисправен ласер, се друго ОК, не се гледа во кеса е спакуван :) цена 400 денари.



Голем број на нови HR високонапонски трансформатори, исто така и стари...старите а кои се исправни ке ги дадам гратис на тој што ке ги земе новите исправни нормално.
Еве и список на HR трафоата: HR6154, HR6003, HR6272, HR8579, HR6201 -2 парчиња, HR6067, HR7503, HR7443, HR6120, ERO BG1895-641-444 (каскада за нишки) и уште еден куп други половни а исправни, што за монитори што за телевизори.
Цена 1000 денари комплет.









Ова и не би била добра понуда секако ако не се стави нешто и комплетно исправно, односн тоа е:
CD Marantz CD36 комплетно исправно и функционално со нов оригинален Рhilips ласер.
Цена 3200 денари.



CD SONY 5 disc ex-change System, цд плеер со 5 диска, комплетно исправен и функционален со нов оригинален ласер. Цена 4000 денари.



Најверојатно ке има уште нешто во понудата, нешто за што уште не сум свесен дека го имам а не ми треба.
За сите информации може да ми се обратите на порака или пак да ме барате на 075 410 038. Доколку не ви одговорам одма, пробајте повторно, бидејќи со мало бебе понекогаш е невозможно да одговориш во секое време на повиците.
Цените се менливи, може се да се види во секое време и да се уверите во исправноста или неисправноста на истите...

ЕДИТ:
ЗА СЕКОЈ КУПЕН производ, следува све гратис :)


Искрено, доколку на некого му треба билошто, за да не фрлам за џабе, нека ме побара, ке му дадам што му треба, во најмала рака ако има некој заинтересиран ке му дадам се за џабе, освен високонапонските трансформатори.

Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Одг: Подарувам / Продавам ТВ, Видеа, делови....
« Reply #17 on 11.07.2013, Thursday, 22:12:55 (Edited 11.07.2013, Thursday, 23:02:40) »
Да ја обновам темата!!!

Пионеер ЦД плеер, неисправен ласер, се друго ОК, цена 400 денари.



Голем број на нови HR високонапонски трансформатори, исто така и стари...старите а кои се исправни ке ги дадам гратис на тој што ке ги земе новите исправни нормално.
Еве и список на HR трафоата: HR6154, HR6003, HR6272, HR8579, HR6201 -2 парчиња, HR6067, HR7503, HR7443, HR6120, ERO BG1895-641-444 (каскада за нишки) и уште еден куп други половни а исправни, што за монитори што за телевизори.
Цена 1000 денари комплет.









Ова и не би била добра понуда секако ако не се стави нешто и комплетно исправно, односн тоа е:
CD Marantz CD36 комплетно исправно и функционално со нов оригинален Рhilips ласер.
Цена 3200 денари.



CD SONY 5 disc ex-change System, цд плеер со 5 диска, комплетно исправен и функционален со нов оригинален ласер. Цена 4000 денари.



Најверојатно ке има уште нешто во понудата, нешто за што уште не сум свесен дека го имам а не ми треба.
За сите информации може да ми се обратите на порака или пак да ме барате на 075 410 038. Доколку не ви одговорам одма, пробајте повторно, бидејќи со мало бебе понекогаш е невозможно да одговориш во секое време на повиците.
Цените се менливи, може се да се види во секое време и да се уверите во исправноста или неисправноста на истите...

Искрено, доколку на некого му треба билошто, за да не фрлам за џабе, нека ме побара, ке му дадам што му треба, во најмала рака ако има некој заинтересиран ке му дадам се за џабе, освен високонапонските трансформатори.

Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...