Author Topic: Дали некој има храброст да направи GAP предавател ?  (Read 2428 times)

Offline dimce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 256
  • Gender: Male
не бе таа ја полнеле со земја и ја топеле со вода и ја користеле како заземјување хехехеххехехехех.Немојте ни случајно да го правите некој ке го отепа струја после кој ке одговара 200волти не се зафрканција

Offline MKD-Boy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 226
Хахаха, значи ова нешто за денешно време би служело, мамата да им ја расплачуваш на комшиите?!
А како тоа би функционирало, да можеш да им наштетиш на комшиите, да им прегориш тв или сл?! баш ме интересира!

Ако е нешто корисно, ке се обидам да го направам! :P (ке ми служи за комуникација со комшиите)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Хахаха, значи ова нешто за денешно време би служело, мамата да им ја расплачуваш на комшиите?!
А како тоа би функционирало, да можеш да им наштетиш на комшиите, да им прегориш тв или сл?! баш ме интересира!

Ако е нешто корисно, ке се обидам да го направам! :P (ке ми служи за комуникација со комшиите)

Гледај ти прво да не се пеплосаш. 8)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Хахаха, значи ова нешто за денешно време би служело, мамата да им ја расплачуваш на комшиите?!
А како тоа би функционирало, да можеш да им наштетиш на комшиите, да им прегориш тв или сл?! баш ме интересира!

Ако е нешто корисно, ке се обидам да го направам! :P (ке ми служи за комуникација со комшиите)

Гледај ти прво да не се пеплосаш. 8)


ке си направи еден метален оклоп како фарадеев кафез да му служи и ке тера, ама и тоа не разликува комшиски и твои уреди, така да можеш и твојот телевизор да го цркнеш :)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline dimce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 256
  • Gender: Male
заедно ке бидат во кафезот кој сам ке си го направи  хехе.