Author Topic: Потребна ми е помош околу интернетот  (Read 1249 times)

Offline ZareBt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 441
  • Gender: Male
Не не. Има уште казнуват за то. Барем во Битола. Не е дозволено сами да си приклучваме сами повеќе телевизори во куќата, оти за то се наплаќа.
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Потребна ми е помош околу интернетот
« Reply #16 on 03.10.2011, Monday, 23:43:23 (Edited 03.10.2011, Monday, 23:50:28) »
Не не. Има уште казнуват за то. Барем во Битола. Не е дозволено сами да си приклучваме сами повеќе телевизори во куќата, оти за то се наплаќа.
Во Скопје нема проблеми околу тоа

at.koce доколку пак ти е несигурно јави се во телекабел и прашај па види што ке ти кажат.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Quote
Ќе ги пријавам во она АЕК   хаха, батка и ти си во право, ке им се јавам утре, сеа тешко дека ке добијам некого..

АЕК може да постапат дури одкако ќе те одбијат од операторот ако се јавиш во АЕК без да се јавиш прво кај операторот на услуги ќе те ислушаат ама ќе те препратат прво таму да се обратиш

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Се шалев кога го кажав тоа не мислев озбилно, но сепак фала на информацијата  :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
На Телекабел моментално им е за никаде конекцијата, не е само кај тебе, и кај мене имам проблеми, не отвора сајтови, а за ping-от, да не зборувам, невидени катастрофи :S. Мислам дека пак треба да си ја надградуваат мрежата бидејќи последен пат пред години или година и нешто ја надградуваа, ама сега па нудат и телефонија и дигитални канали, и pay-per-view, така да, сега мрежата им е преоптеретена и ќе мора да си ја надградуваат. Само што чекаат да дојде „јајцето до га*от“, типично Македонска работа, да почнат да се жалат сите, па дури тогаш да надградат, така беше и лани кога ја надградуваа мрежата, почнаа да паѓаат цели населби пред да решат да ја надградат :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
На почеток на месецот е катастрофа, а не па на крај! Нема да може ништо да се отвори !  >:(