Author Topic: Дали некој знае каде може да се купи CB антена  (Read 6682 times)

Offline tihi

  • Нов член
  • *
  • Posts: 26
Дали некој знае каде може да се купи CB антена во македонија и дали има воопшто специјализирана продавница за радио техника

Offline Aleks

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 269
  • Gender: Male
Дали некој знае каде може да се купи CB антена во македонија и дали има воопшто специјализирана продавница за радио техника

Незнам за ЦБ антена дали имаат, но ГИЗА електроника од СК имаат нешто радио опрема во каталози. Истотака и СЕКТРОН продава станици/антени.
I reject your reality and substitute my own.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Гиза :) ама се навистина скапи, дали се скапи или таков ни е стандардот не знам ;)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline tihi

  • Нов член
  • *
  • Posts: 26
Гиза :) ама се навистина скапи, дали се скапи или таков ни е стандардот не знам ;)
А каде се наога тоа

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
ке проверам и ке ти кажам
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Мислам дека Гиза се во скопјанка, а може само сервисот да им е таму или се лажам?
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
преселени се накај Водно ама каде не знам
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Aleks

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 269
  • Gender: Male
Code: [Select]
http://giza.com.mk/kontakti.html
На никој не му текна да ја провери нивната веб страна ? ц ц ц ц.
I reject your reality and substitute my own.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
баш прашај и пиши која им е цената :) само мислам дека подобро сам да си ја направиш со шипки оти ако ја продаваат по некоја ненормална цена џабе
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline tihi

  • Нов член
  • *
  • Posts: 26
имам направено за домашна употреба барам антена за во автомобил со магнет. Ќе проверам утре и ќе пишам која цена се
PS: Фала за информациите

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
а зар има некој на ЦБ во Скопјево со кого би разговарал ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline tihi

  • Нов член
  • *
  • Posts: 26
До сега со другар кој исто користи СВ. А кога е убаво времето и има пропагација може да се воспстават врски со голема далечима. Но тоа за жал е само летно време кога и има најјака пропагација

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
a вака низ скопјево (гратска средина со згради) колку има домет, дали на пример може да се воспостави контакт од драчево до сарај или пак нешто помалку?
Претпоставувам со 4W работите.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline tihi

  • Нов член
  • *
  • Posts: 26
Јас живеам во Аеродром а другарот во драчево.Мојата антена е поставена на 6 спрат т.е на кровот од зградата а неговата е на кров од куќа.Врскате е супер во вечерните часови. Преку ден поради моб. тел. и друга опрема звукот не е чист сто е и очекувано од АМ модулација иначе со квалитетн антена без провлем се воспоставува врска во било кој дел од скопје но за жал профи антените се прескапи за наши услови

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Скапи се а посебно гиза се општо лудо-скапи. Еве види во Дасто
Code: [Select]
www.dasto.com има такви антени е сега може се нешто поевтини.
Eдно време по огласниците се вртеа огласи за продажба на ЦБ станици и тоа по супер цена од 1500-2000 денари. Сега гледам некои луди цени. Потака баш би си купил една ако начекам.

Иначе во гиза колку ти рекоа за ЦБ мобилна антена?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.