Author Topic: Потребен ми е предавател за Безжична камера  (Read 3153 times)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Безжична камера
« Reply #30 on 12.02.2010, Friday, 00:13:40 »
Не се многу долги водовите, можи ако сака измеѓу водовите и маса да пушти како на првата слика ( зелената ) и нема да има мн. проблем
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline nCounTr

  • Почивај во мир
  • Стручњак
  • *****
  • Posts: 231
  • Gender: Male
  • Дипл.Ел.Инж.
    • Македонски форум за електроника
Одг: Безжична камера
« Reply #31 on 12.02.2010, Friday, 12:14:37 »
Оф-Топик
Некои зидови имаат арматура, таков случај е со руските згради во карпош 2,3,4.
Ова го знам поради тоа што цимерот, чиј беше станот, правеше реновирање и во еден од зидовите правеше отвор за врата кога видов дека има арматура, затоа и мн слаби сигнали фаќав на вајарлес картицата.
ESPRIMO Mobile v5505 | Intel Centrino Duo T5450 @ 1,66GHz Santa Rosa | Apacer 4GB DDR2-667MHz | Fujitsu 120GB SATA-150 5400rpm | Intel x3100 384M Memory | Intel PRO/Wireless 3945abg | Gigabit Ethernet | Toshiba Bluetooth v2.0 | Windows 7 x64
АМАН ЧИТАЈТЕ ПРАВИЛA

Offline Cyberking

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 136
Одг: Безжична камера
« Reply #32 on 12.02.2010, Friday, 15:16:17 »
Добро...во мојава зграда 100% нема зошто знам ...станов нов е што го градев иначе ја дадов шемата да се печати на плочката и да ми ја избушат...останува ..да почекаме некое време да земам некои делови и да видиме што ке испадне :)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Безжична камера
« Reply #33 on 25.02.2010, Thursday, 13:14:50 »
бидна нешто со предавателот за  камерата?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Cyberking

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 136
Одг: Безжична камера
« Reply #34 on 25.02.2010, Thursday, 15:49:49 »
сеуште ја плочката ми ја прават...

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Безжична камера
« Reply #35 on 02.03.2010, Tuesday, 23:10:58 »
другарче некое ти ја прави или па некоја фирма што прави такви плочки????
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Безжична камера
« Reply #36 on 10.03.2010, Wednesday, 17:50:58 »
сеуште ја плочката ми ја прават...
И успеаа да ја направат ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Cyberking

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 136
Одг: Безжична камера
« Reply #37 on 10.03.2010, Wednesday, 18:29:11 »
Да...треба следнава недела да идам накај Скопје да видам за делови ...да се ослободам и со школо малце ...

Offline alex_treneski

  • Нов член
  • *
  • Posts: 37
Одг: Безжична камера
« Reply #38 on 25.10.2010, Monday, 21:43:00 »
Можи малку да се надоврзам на разговоров  :) ова тема ме интересира и јас е нацртав шемата ама немие составена ИМАМ МАЛА ЗАБУНА ама сакам да прашам дали камерата треба да биди само со видео излез и се разбира за напонот(струја)  на камерата.оти јас прашав цената на камерата е 400ден само на самата камера има антенче и има кабле за напон ако е земам незе ке треба да  ро земам и rario AV receiver така да јас нисто несум направил се сум купил се готово  :) :) и дали да барам и дали ке најдам со  обичен видео и аудио излез .оти како што е ова шема од камерата видео излезот оди во плочава сто е имате даено семава и со антената од плочата(предавател) мозиме да е фатиме на тв? ако можи  помош позз :)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Безжична камера
« Reply #39 on 25.10.2010, Monday, 21:44:15 »
оти јас прашав цената на камерата е 400ден само на самата камера има антенче и има кабле за напон ако е земам незе ке треба да  ро земам и rario AV receiver
Каде има камера и тоа бежична за тие пари?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Безжична камера
« Reply #40 on 25.10.2010, Monday, 21:58:49 »
еј стварно кажи кај има за 400 и јас сакам да земам некое парче :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Безжична камера
« Reply #41 on 25.10.2010, Monday, 22:18:44 »
од бувљакот случајно да не се??  ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Безжична камера
« Reply #42 on 25.10.2010, Monday, 22:19:36 »
од бувљакот случајно да не се??  ;D
Хах тие кузне колку генерации се пред нас со технологијата... :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Безжична камера
« Reply #43 on 25.10.2010, Monday, 22:34:58 »
тие денеска продаваат технологија што во македонските продавници ке ја има за 5-6 месеци  ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline alex_treneski

  • Нов член
  • *
  • Posts: 37
Одг: Безжична камера
« Reply #44 on 25.10.2010, Monday, 22:55:29 (Edited 25.10.2010, Monday, 23:00:21) »
па  ова е мала камера само еве слика ке ставам да е видите само незнам дали ке е  прикази

Споено мислење: 25.10.2010, Monday, 23:00:21
таја камера е 400 ден  незнам како се вика продавницата ама се наојга во прилеп . тие местат изгледа видео надзор ама имат продавница така изгледа имасе три вида од овие маливе камери