Author Topic: ми треба помош при стартување на windows  (Read 669 times)

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
имам инсталирано вин7 а кога се укл компј ме прашува кој виндовс да го одберам 7ката или пишува нешто earler windows....па ако знае некој како се решава тоа нека пише :) :)
d.t

Offline cika

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 288
  • Gender: Male
  • Математика : Ако оди лесно... грешно е ...
треба да прицниш windows 7...а то кај шо е earlier version of windows не факја прицни го ке ти напиши дека фали нешто шознам не ми текнува баш
Let's make things better.

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
јас сакам да го отстранам тоа да не го пише воопшто  :) :-[
d.t

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Оди на
Code: [Select]
www.windows7hacker.com/.../how-to-remove-earlier-version-of-windows-in-windows-7-bootloader-with-bcdedit-command-line-utility/ и прочитај!



Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
404 - File or directory not found.
The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
d.t

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Не е целосен линкот, треба да се пре-post-ира, побарај го тоа што го има како текст во линкот на Google, сигурен сум дека ќе биде меѓу првите резултати (ако не и прв ;)).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline cika

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 288
  • Gender: Male
  • Математика : Ако оди лесно... грешно е ...
и мене ова ми се дешаваше...и спуштив една програма EASY BCD 2.0 и од тука мојш да го избршиш тоа older version...

евети линк за download

Code: [Select]
http://neosmart.net/blog/2010/welcome-to-easybcd-2/
ај и пиши шо ке напрајш
Let's make things better.

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
ќе сакаш ли да ми објаснис како да работам со програмата а симнав и како да средам работа ?  :)

Споено мислење: 14.04.2011, Thursday, 19:38:03
фала многу, завршив работа  :) :)
d.t