Author Topic: Потребен е човек што знае да преинсталира Линукс  (Read 967 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Дали има некој од Скопје што знае да инсталира Ubuntu ? Потребен е таков што знае, да му помогне на еден човек кој има проблеми со оперативниот систем.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Urahara

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 194
Дали има некој од Скопје што знае да инсталира Ubuntu ? Потребен е таков што знае, да му помогне на еден човек кој има проблеми со оперативниот систем.

Слободно нека намини во КИКА вечерва, редовно на програмата имаме Убунту Прва Помош наменета баш за вакви проблеми како и за почетници во ГНУ/Линукс светот.

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
moze li ubuntu ili site vidovi linux
Z33MK

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Мислам дека работат со многу Debian едиции ;), така да сигурно работат и со Ubuntu ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Колега Македониа јас имам еден многу добар другар , учи кај мене ... се разбира комплетно во убунту и ми рече дека ке му заврши работа на тој човек  ;) Само прашува за време и место  ;)
Прашај го  кога ке може и кажи ми кога и кое време да му кажам  :) ?

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
ti go pustiv brojot javi se i dogovori se
Z33MK

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Знам Макеодниа  ;) Се јавив и се договорив  ;)

Offline Urahara

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 194
moze li ubuntu ili site vidovi linux

Ќе пробаме да најдеме решение за каков и да било проблем поврзан со која било ГНУ/Линукс дистрибуција :)

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Колеги мислам дека темата може да се затвори ... Се јавив лично кај човекот и се договоривме  ;)