Author Topic: Продавам ламби за радио, ТВ, радар, засилувач, ТХ, за украс збирки и употреба  (Read 1876 times)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
bidejki nema muzej za elektronika vo Makedonija ja prodavam mojata zbirka neobicni i retki elektronski cevki od razni oblasti za radar zvuk,predavatelni,radia,ispravuvacki,tv,mokni,vidikoni,plumbikoni,znaci site od mojata zbirka ,poradi opravdani pricini,nemanje vreme za bavenje so konstrukcii,i treba da preminat vo pravi race tamu kaj se potrebni,znaci ima mnogu preku 1000,novi upotrebuvani,ke rasprodavam i drugi delovi od mojata zbirka koja e prilicno golema,prasajte sto vi treba i za cena moze da se dogovorime,odgovaram na sekoe prasanje,imam novi ECL82 za zasiluvaci,i davaci od kratki do UHF,retki, a i poveke vidovi tranzistori so upotrebna i istoriska vrednost,znaci zanimlivo za zbirki pravenje na razni uredi itn.elektronskite lambi se poveke zazemaat mesto vo kolekciite na elektronicarite vo svetot i stanuvaat predmeti i so muzejska vrednost.Site raboti sto gi imame ne se nasi nie plakame da gi cuvame dodeka ne dojde sledniot da gi cuva za slednite generacii,koi od toa i ke se ucat,kako nekogas izgledale rabotite.
Z33MK


Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Направи листа и цени, да знаеме што имаш на располагање и по која цена се продаваат ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
najblisku do 6js6 imam 6dq6aili PL519  ako ti trebaat takvi imam 4 ,tvoite se kompaktroni ponova izrabotka,zavisi sakas da gradis ili rezervni zamena
Z33MK

Offline Urahara

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 194
najblisku do 6js6 imam 6dq6aili PL519  ako ti trebaat takvi imam 4 ,tvoite se kompaktroni ponova izrabotka,zavisi sakas da gradis ili rezervni zamena

Не ми вршат работа :(

6JS6C ми требаат за PA делот на радио-станица FT-101

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Z33MK

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Urahara еве на нет барајќи нешто друго случајно наидов на еден што продава 6JS6C ;).

Code: [Select]
http://oglasimk.com/Elektronika/815-Prodavam-elektronski-lampi-6js6c6146b12by7a/


Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Z33MK

Offline dzoni

  • Нов член
  • *
  • Posts: 12
дали имаш ECC88 или PCC88 , PCL82, EL84 или PL84,EL86 или PL86 сите да се нови? - напиши ја марката и цената.


Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
дали имаш ECC88 или PCC88 , PCL82, EL84 или PL84,EL86 или PL86 сите да се нови? - напиши ја марката и цената.
imam novi ECL 82 za drugi treba da poglednam cena za ecl82 nova 15 evra
Z33MK

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
bidejkii ima golem inters za gradbi so cevki  za korisnicite na forumot posebna cena za novi ECL82 10evra vo dinarska protivvrednost brojot na cevkite e ogranicen koj prv se javi toj dobiva.
Z33MK

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Z33MK