Author Topic: Продавам разни делови за мобилни телефони  (Read 1459 times)

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
Продавам разни делови за мобилни телефони
« Opened on 30.01.2011, Sunday, 18:22:49 (Edited 30.01.2011, Sunday, 19:30:36) »
Еве слики што од прилика имам скоро све е ново освен батериата за нокиа батериите за алкател се исто така нови ....дисплеите се нови и останатите работи,имам  и samsung t429 на делови кој шо го интересира нека праша за цена ке се договориме на пм.....








Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Колку пари ти се дисплеите и за кои телефони се наменети?
Имаш дисплеј за Нокиа3310?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
Дисплеите 8 за к610/к710

а другите два стварно незнам за што се како изгледа за нокиа 3310 мозе некој од нив е таков незнам ...цена на пм  ако те интересира  :)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
ти пишав порака... чекам одговор
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DARK

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 389
Одг: Продавам разни делови за мобилни телефони
« Reply #4 on 30.01.2011, Sunday, 21:15:57 (Edited 30.01.2011, Sunday, 21:26:56) »
одговорено е на пораката...

мемориските се продадени остана таа само од 64мб

Споено мислење: 30.01.2011, Sunday, 21:26:56
Имам многу добри слушалки за LG телефон ,добар пунјач универзален за пунење телефон преку усб кабел ,Кабел за Фотоапара (од ПЦ до апарат) , Моторцинја за вибрации и уште многу работи..............

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Колку ти се утикачите за со USB ?
И дали имаш дисплеј за Qtek 9000 - Pocket Pc touch screen