Author Topic: Препорака за миксер Соундкрафт М8  (Read 5556 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
На такви собири жените не знаат дури што прават,дури сум видел мават со флаши по музиката,ама добро е кај мене кабината се заклучува! ;D ;D ;D ;D ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
На такви собири жените не знаат дури што прават,дури сум видел мават со флаши по музиката,ама добро е кај мене кабината се заклучува! ;D ;D ;D ;D ;D

Јас во оклопно возило ќе си седам во тој случај, хахахахахаха ;D ;D ;D.

Ај, ептен забегавме од темата, да се вратиме назад на дискусијата ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
may i come??? ::)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Добра миксета си земал batka нема што ;) и со среќа да си ја користиш :), а можам да замислам како ќе звучи во комбинација со DJ batka ;D.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Добро,еве да резимирам.Миксерот е добар за жива свирка,има добри регулации,можности за правење 4 суб-а,разделување по групи,звучи чисто,јако,има добра корелација со излезните слејвови.Нема брум,исправувач посебно скоро 500 гр. свич е.Слушав разна музика : од џез,класика,рок,блуз и диско,панк,рап....Значи ,ги помина сите тестови и доколку имате некоја пара,ОК е за работа.Моја препорака за него.

Offline Baze

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 231
  • Gender: Male
  • Ех да го оставеа Никола Тесла и понатаму да твори.
So zdravje da si go rabotis mikserot batka  :) ...Sum imal moznost da rabotam na nekolku tipa na soundcraft mikseri i site se pokazale odlicno .Garantiram deka nikoj ne bi zgresil ni so ovoj mikser.....izvinete za fontot,pisuvam od mobilen

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Миксерчето го помина на најдобар начин тестот на Водици во Велес:прашајте за звукот некој друг што бил таму,освен нашиот Претседател,кој го пофали звукот ( му верувам !) ;D ;D ;D