Author Topic: Една ѕвер ламба  (Read 540 times)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Една ѕвер ламба
« Opened on 29.11.2010, Monday, 17:51:04 (Edited 01.12.2010, Wednesday, 14:49:23) »
Еve edna zver lamba sto ja imam vo pozadina se gleda del od univerzalen merac od 1930 godina
Z33MK

Jove

  • Guest
Одг: Edna zver lamba
« Reply #1 on 29.11.2010, Monday, 21:20:48 »
твоја ли е оваа и ако е твоја сликаја во споредба со некое кутивче од кибрит или неш друго а вака стварно голема изгледа  :o

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Edna zver lamba
« Reply #2 on 29.11.2010, Monday, 21:27:26 »
јау...оваа ламбава да не ја викаат тегла за ајвар??? глеј ја колкава е... а за што би се користела ламбава???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Edna zver lamba
« Reply #3 on 29.11.2010, Monday, 21:38:11 »
јау...оваа ламбава да не ја викаат тегла за ајвар??? глеј ја колкава е... а за што би се користела ламбава???
хахаха барем ако е расипана може да се искористи како тегла
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Edna zver lamba
« Reply #4 on 29.11.2010, Monday, 22:29:08 »
moja e i ke ja slikam sledniot pat ja kupiv od edna zenska tatko i pravel masini za susenje drvo so VF aparatot bese golem gi zedov lambite a imase i pogolema kako tie od radio Skopje samo barase 1000 evra bese nova vo paket imam i drugi ogromni lambi, baram sasija da si napravam zasiluvac za zvuk ??? ;D ;D ,inaku taa e industriska lamba do 100Mhz
Z33MK