Author Topic: Дали може да се најде напонска мрежа за ФУЕГО  (Read 750 times)

Offline jarva

  • Нов член
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
Дали може да се најде напонска мрежа за ФУЕГО
« Opened on 26.11.2010, Friday, 20:14:00 (Edited 28.11.2010, Sunday, 16:28:44) »
Здраво , Имам дома еден телевизор но изгорена му е напонската мрежа ,па дали некој ги поправа и дава гранција за извршената работа
благодарам однапред

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Дали може да се најде напнска мрежа за Ф
« Reply #1 on 26.11.2010, Friday, 20:26:58 (Edited 26.11.2010, Friday, 20:30:30) »
Човек,само нешто бараш,ама.... Кој ке знае за кој модел,за кој тип,за која шасија се работи? Мајстори има во Скопје,ама ако сакаш сам да го правиш ,кажи и барај таква стручна помош!
Понатаму,важи за сите,давајте повеке податоци за она што го барате и што очекувате за тоа:дали ке го правите сам,имате некаква помош зад тебе,колку се одбирате од мајсторлук...??
И во ред,ке добиете шема,помош,ке ве упатиме во одреден правец,можни грешки...и толку?!!
Не добиваме на крај релевантни податоци за тоа дали сте го направиле,поправиле или....сте го фрлиле во кош!!!
Редно е на крај да го дадете епилогот на нашите напори за да помогнеме.Вечерва ставив еден пост за бас бинот во кој ( не фалејки се самиот!) добив некаква сатисфакција што му помогнав на дечкото од Србија да направи добри кутии!! Дури и слики ми испрати.... Го ценам тоа.
Извинете за офф топиков,не се однесуваше на никого посебно - туку на еден начин на меѓусебно комуницирање.Благодарам!

Offline jarva

  • Нов член
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
Се извинувам многу , види проблемот тв-то не ме е дома но наскоро ке ви дадм информаци
уште еднаш се извинувам

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Се извинувам многу , види проблемот тв-то не ме е дома но наскоро ке ви дадм информаци
уште еднаш се извинувам

Не мора да даваш додатни информации, batka е во право, оскуден е насловот, погледај ги насловите на другите теми во оваа секција и преправи го насловот. Потоа само додади дека е корегиран насловот и потенцирај што точно ти треба. Ако ти треба сервисер, не мора темата тука да стои, оваа подсекција од форумот е за самостојно сервисрање на уреди (ТВ приемници, засилувачи, CD/DVD плеери, итн.), а не за барање на сервисери. Таква тема можеш да отвориш во секијата „Побарувања“ во „Општа дискусија“.

Редно е на крај да го дадете епилогот на нашите напори за да помогнеме.Вечерва ставив еден пост за бас бинот во кој ( не фалејки се самиот!) добив некаква сатисфакција што му помогнав на дечкото од Србија да направи добри кутии!! Дури и слики ми испрати.... Го ценам тоа.

Баш така, не се добива доволно feedback (повратна информација) за тоа што сте го направиле, од една страна барате помош, но од друга страна кога ќе ви се даде помошта, никаде ве нема да пишете што сте направиле со уредот, што бил проблемот, дали бил проблемот во таа секицја која сме ја посочиле итн. Не алудирам на никој конкретно, но премногу пати имам видено вакви ситуации за да можам да премолчам. Не е фер да си го чувате знаењето што сте го стекнале додека сте го поправиле/направиле уредот доколку сте побарале помош на форумов :S, и некој друг може да го има истиот проблем, па после пак да прашува што бил проблемот место едноставно да прочита што вратил назад тој што го сервисирал уредот (што навел/напишал што точно му бил проблемот).



Back On Topic: Кога ќе го дознаеш моделот на Fuego телевизорот, преправи го името на темата, и ако се нафаќаш сам да го сервисираш, пиши што точно му е проблемот. Ако бараш сервисер, погоре во истиов post напишав каде можеш да го поставиш тоа прашање.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."