Author Topic: Како се прават звучни кутии (од batka)  (Read 5895 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Маки програмот не е бесплатен,а јас не сум овластен за негова продажба!

Offline Maki

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 721
Маки програмот не е бесплатен,а јас не сум овластен за негова продажба!
У претходниот пост јас културно си прашав колку кошта! Некој троши на мотори или коли,јас на програми.  ;D
Него кажи како се вика програмот,не знам како да го побарам?

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Батка ,јас продавам Биема опрема,а не нивни софтвер.Тоа е прво, и културно ти кажувам дека преку мене не можеш да го купиш ,ниту добиеш гратис.Имам некој договор со фирмата за користење,а никако за преотстапување.Ако правиме во СК некоја презентација ке објавам и можеш да дојдеш и да видиш! Толку од мене.

Offline Maki

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 721
преку мене не можеш да го купиш ,ниту добиеш гратис.Имам некој договор со фирмата за користење,а никако за преотстапување.Ако правиме во СК некоја презентација ке објавам и можеш да дојдеш и да видиш! Толку од мене.

Пак ти гратис, па гратис! Не го барам гратис ниту за преотстапување,прашав колку кошта! Ако не може преку тебе да купам,онда добро. Додека чекам да дојдеш во Скопје,барем кажи како точно се вика програмот, стави насловен скриншот од него да го видиме.

Offline Maki

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 721
Одг: Како се прават звучни кутии
« Reply #34 on 14.05.2011, Saturday, 13:17:15 (Edited 14.05.2011, Saturday, 13:20:39) »
Аман Batka, што молење треба да удрам за да го кажеш името на програмот од Biema, што се плашиш,нема бизнисот да ти го преземам!  :D :D :D

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Абе ,Маки ти држи се до твоите параметри,а јас до Биема! 8)