Author Topic: Производи купени на бувљакот :D  (Read 64956 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
ако сакаш кулери кажи...ја сум човекот со кулерите :D
Шефе имаш од овие стандардниве кулери за PC?И дали имаш ладилници со све вентилатор за north bridge? ;D

Тууууууу бреееее, што ви текна зимава сите да си ги clock-ате машините. Е знам, сега ладно е и нема да „куваат“, ама ќе видите кога ќе дојде лето што ќе ви се дешава, нема да можете да спиете од вревата на кулерите, особено ако се „крпени“ ;D (послушајте искусен „клокерџија“ ;D).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
heheh Од кај да знам кај има зафрлени продавнички нис скопја... ке забега негде в г*с ќе ме...  :)
Навистина 100 денари многу се,  као демек со вентилатор(зарибан или со изедени осовини) биле, за вентилатор ќе дадам после уште 200 денари... А Бојан стварно шиткаш кулери или .. ?

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
па ги имам многу кулери, незнам што да им правам...па ако ви треба некој кажете, ке се договориме за цена :D а за northbridge-то Би требало да имам ладилник, а за кулер 100% имам :D

и ај доста офтопик сега, да не не караат администраторите и модераторите...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Преку PM договорете се ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline toni national

  • Нов член
  • *
  • Posts: 8
  • F**k the MP3, I want my compact cassette
мој коментар е дека цените се барем 3-4 пати повисоки од порано, расипан DVD плееер 700 денари, добра цена е? Некаков расипан засилувач за домашно кино 1700 денари, добра цена е? Нокиа цигла 3310 300 денари, добра цена е? Ладилник за процесор 100 денари, добра цена е? Мој одговор е НЕ

Мое мислење е дека само почетните цени може да се повисоки (продавачите се обидуваат да продадат нешто што не вреди за поголеми пари и тоа некогаш им успева), целата работа се сведува на умешното ценкање. Сите овие цени што ги наведе, јас би ги симнал најмалку за половина  ;) .
На крајот на краиштата самите ние како купувачи сме си виновни за поскапите почетни цени, затоа што сме спремни да ги дадеме тие пари, ако не е така ни продавачите нема да ги качуваат цените, нивно е да се обидат, а ти ако дадеш-дадеш ако не ќе ја спушти цена ако е расположен и готово.
Мојата најголема финта во ценкањето е едноставно се свртувам како да ќе си одам, и после два/три чекори 99% од нив викаат по мене да се вратам и да го земам производот по мојата понудена цена или ја спуштаат нивната цена дури и за 50%. Пробајте ќе видите  ;)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Мојата најголема финта во ценкањето е едноставно се свртувам како да ќе си одам, и после два/три чекори 99% од нив викаат по мене да се вратам и да го земам производот по мојата понудена цена или ја спуштаат нивната цена дури и за 50%. Пробајте ќе видите  ;)
Да и јас така правам, но кога ке се свртам си идам и готово... не ми викаат, еј ај ке ти го дадам за пола цена... едноставно имам чувство дека они си викаат дека и таа цена им е мала...
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline toni national

  • Нов член
  • *
  • Posts: 8
  • F**k the MP3, I want my compact cassette
Мојата најголема финта во ценкањето е едноставно се свртувам како да ќе си одам, и после два/три чекори 99% од нив викаат по мене да се вратам и да го земам производот по мојата понудена цена или ја спуштаат нивната цена дури и за 50%. Пробајте ќе видите  ;)
Да и јас така правам, но кога ке се свртам си идам и готово... не ми викаат, еј ај ке ти го дадам за пола цена... едноставно имам чувство дека они си викаат дека и таа цена им е мала...

Ако ти како купувач имаш такво чувство, они ги чекаат таквите како тебе и затоа се такви цените, тогаш не се ценкај и плати му ја на продавачот скапата сума што ја бара, ќе ти олесни малце, претпоставувам.  ;)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Мојата најголема финта во ценкањето е едноставно се свртувам како да ќе си одам, и после два/три чекори 99% од нив викаат по мене да се вратам и да го земам производот по мојата понудена цена или ја спуштаат нивната цена дури и за 50%. Пробајте ќе видите  ;)
Да и јас така правам, но кога ке се свртам си идам и готово... не ми викаат, еј ај ке ти го дадам за пола цена... едноставно имам чувство дека они си викаат дека и таа цена им е мала...

Ако ти како купувач имаш такво чувство, они ги чекаат таквите како тебе и затоа се такви цените, тогаш не се ценкај и плати му ја на продавачот скапата сума што ја бара, ќе ти олесни малце, претпоставувам.  ;)
не ме разбра што пишав, нема зошто да ги сакаат тие како мене, јас не им купувам по тие астрономски цени туку си идам, ај чао.... ти што ме направи, јас им купувам по тие цени а со тоа придонесувам до растење на цените? хаха
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline inmate1807

  • Нов член
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
    • forumest
совет за сите од темава. ако малце ви го украдат точакот или било што има 99% шанси да си го најдете таму. барем мојот точак ме чекаше таму  ;D :D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
совет за сите од темава. ако малце ви го украдат точакот или било што има 99% шанси да си го најдете таму. барем мојот точак ме чекаше таму  ;D :D
Ахаххах тоа да и со точност од 100%-проценти.Него ти кажи колку ти бараа за точакот хахахах :D :D ??? ??? :o
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline inmate1807

  • Нов член
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
    • forumest
на тој точак би му земал 7000ден, они ми го шиткаа за 1500 и коа им кажав дека е мој се натегаа ама ми го дадоа за 500ден    ;D ;D ;D


совет за сите од темава. ако малце ви го украдат точакот или било што има 99% шанси да си го најдете таму. барем мојот точак ме чекаше таму  ;D :D
Ахаххах тоа да и со точност од 100%-проценти.Него ти кажи колку ти бараа за точакот хахахах :D :D ??? ??? :o

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
на тој точак би му земал 7000ден, они ми го шиткаа за 1500 и коа им кажав дека е мој се натегаа ама ми го дадоа за 500ден    ;D ;D ;D


совет за сите од темава. ако малце ви го украдат точакот или било што има 99% шанси да си го најдете таму. барем мојот точак ме чекаше таму  ;D :D
Ахаххах тоа да и со точност од 100%-проценти.Него ти кажи колку ти бараа за точакот хахахах :D :D ??? ??? :o
Аааа па добро си прошол,не те сотреле хахаха :D.Него ова кога цитираш,тоа што сакаш да го пишеш,пишувај го најдоле од цитираното испод тоа [/quote] ;) :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Исто така, ако нешто фрлиш (во моментот не ти треба) можеш потоа да си го најдеш на бувљак. Само ќе платиш некоја симболична сума што ти го чувале  ;D ;D ;D
Life is too short to remove USB safely ..

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
на тој точак би му земал 7000ден, они ми го шиткаа за 1500 и коа им кажав дека е мој се натегаа ама ми го дадоа за 500ден    ;D ;D ;D


совет за сите од темава. ако малце ви го украдат точакот или било што има 99% шанси да си го најдете таму. барем мојот точак ме чекаше таму  ;D :D
Ахаххах тоа да и со точност од 100%-проценти.Него ти кажи колку ти бараа за точакот хахахах :D :D ??? ??? :o
А ги пријави во полиција?Ако не си ги прајивил си завршил работа :-* ;D ;D

Offline inmate1807

  • Нов член
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
    • forumest


[/quote]
А ги пријави во полиција?Ако не си ги прајивил си завршил работа :-* ;D ;D
[/quote]

каква полиција. ко спринтери се, а дур ги чекам џандарите ке ми го шитне на друг. башка и собрани таму 8-9 души неможеш ни галама да креваш  ;D