Author Topic: Производи купени на бувљакот :D  (Read 67026 times)

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Знае некој дефинитивно каде се ? Сакав овој петок да отидам , да најдам некоја гарнитура клучеви или нешто слично  ;D :D

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
кај а1 старото, перо наков. Нема да свртиш за кванташки, него цепаш право и ќе го најш. Облечи чизми,мн калливо е...
Code: [Select]
https://www.google.mk/maps/dir//41.9897743,21.4878173/@41.9894559,21.4887878,614m/data=!3m1!1e3

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Фала за одоговорот бицикле :D Од колку почнуваат со работа , знае некој ? :D

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
7-8 до крај 12. Нп  ;)

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Одг: Производи купени на бувљакот :D
« Reply #274 on 01.03.2016, Tuesday, 01:55:04 (Edited 01.03.2016, Tuesday, 02:20:35) »
Еден мал „апдејт“ за бувљаков.. Бев во неделата, немаше многу луѓе (можда околу 30-40 што продаваа).
Иначе сега работи вторник, петок и недела, продавачите се жалат дека уште луѓето не знаеле кај се, па еве вака да ги рекламирам малце :)
Како што кажа бицикле, има многу кал, ама од сигурни извори (од еден Ром  ::) ) дознав дека до почеток на Мај ќе им го асвалтирал Коце.

Еве направив и некои слики:





Life is too short to remove USB safely ..

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Нема ни многу продавачи, а и тие што ги има немаат многу роба, зборев со неколку викаат дека оваа локација им е далеку за да носат се што имаат, пошто треба да плаќаат такси, вака со една торба во автобус идат, калето и полигонот им беа повише по мерак... :D
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Вторник има повеќе продавачи... уствари зависи како ќе начекаш.. ако е ладно помалце има, ако е топло поќе има.. или па се начекав вторников топло да биде.. март и да не го асфалтираат ќе се засуши :P

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Денеска 100 пати се предомислив дали да одам или не, не ми е за патот со еден автобус ми, мислев дека ќе начекам само кал и малку луѓе. Едвај се намолив отидов имаше премногу народ, малку ми беше чудно, кал немаше многу на неколку места. Успеав да се подновам дури една лемна станица




фалат и двете рачки, дисплеите за дувалката не работат, дувалката ја тестирав дува убаво, само тоа го тестирав од целата лемна станица. Ја земав за 400 денари, се подновив и со едно упс и тоа 400 денари го земав и тоа се погоди исправно ;D

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Добар улов, оваа изгледа е од постарите модели, со 7107 кај дисплеите... ;)
Ако ти треба рачка за дувалката пиши, имам комплетна сосе цревото, нова некористена, така ми стои...
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Секако ќе ми треба нема ништо со оваа, иначе да со ICL7107 се изведени за температура мерење тие, ај пиши ми инбокс подетално за рачката и цена :)

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Одг: Производи купени на бувљакот :D
« Reply #280 on 19.03.2016, Saturday, 18:06:13 (Edited 19.03.2016, Saturday, 18:13:40) »
Навистина добар пазар Hahahaha, јас кога одам нема волку добри работи ;D
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Одг: Случајни муабети
« Reply #281 on 23.04.2017, Sunday, 13:13:06 »
Па и нема веќе што да се најде на бувљакон се некои засилувачи исправни половни а скапи и некои шкарт звучни кутии цени до небо дигнати  8) 8)
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Случајни муабети
« Reply #282 on 23.04.2017, Sunday, 13:29:15 »
Па и нема веќе што да се најде на бувљакон се некои засилувачи исправни половни а скапи и некои шкарт звучни кутии цени до небо дигнати  8) 8)

Тогаш ништо, да не ми е криво што немам одено :) Не е како пред 10 години што беше.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Одг: Случајни муабети
« Reply #283 on 23.04.2017, Sunday, 14:29:27 »
Gw брка работа, солидна е и таа копијата 5w е, за светилка за во кола ми е секако, за не дај боже.
dex ништо не е како птрд 10 год :D али ако си бадијалџија да одиш редовно сепак се начекува чат-пат по нешто. Пред некој месец баш еден од пред нос ми зема мобилно по 10 денари парче :)

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Одг: Случајни муабети
« Reply #284 on 23.04.2017, Sunday, 15:33:35 »
Па и нема веќе што да се најде на бувљакон се некои засилувачи исправни половни а скапи и некои шкарт звучни кутии цени до небо дигнати  8) 8)

Тогаш ништо, да не ми е криво што немам одено :) Не е како пред 10 години што беше.

Не да не е како пред 10 години се имаат и они опаметено, ретки се тие што продаваат евтини работи веке, почнаа и они ода одат по германија да донасаат појацала и секаква техника од таму затоа веќе нема евтино, ама ако одиш секој пат се начекува ;D