Author Topic: Потребнo ми е да направам Wi-Fi Антена  (Read 1754 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
рг-58 не се користи во вхф
a за VHF (3m) што се користи ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline xantox

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 165
рг-213 има у логин 140 ден/метар
инаку на 2м може и рг-58 да се користи, само не се препорачува поголема должина на кабелот

Offline z33dgm

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 120
рг-58 не се користи во вхф
a за VHF (3m) што се користи ?

за толку не е проблем 2-3 метра ама само пази како ке ти бидат поврзани конекторот со кабелот и кабелот со антената најдобро е што помалку оголено  да има значи од ширмот одна антената да почнува бидејки се што е надвор од ширмот зрачи и може да те зафркава swr от

Jove

  • Guest
бидна нешто од антената или си купи некоја ??? :)

Offline xantox

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 165
да бе стварно ајде дај некое инфо , толку опции доби а не кажуваш што направи  ??? ??? ???

Offline Cyberking

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 136
не направив...најдов една дома собна антена ...од ТВ која ја поврзав и факав добар сигнал што ми заврши работа за тоа што ми требаше ...иначе имам во план малце да се ослободам да видам нешто да направам што ке факам подалеку и појак сигнал :)

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Направи антена специфично дизајнирана за 2.4GHz и ќе имаш многу подобри резултатио отколку антени наменети за други бранови подрачја.
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.