Author Topic: Мојата/Вашата работилница  (Read 83541 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Мојата/Вашата работилница
« Reply #375 on 26.06.2019, Wednesday, 16:09:43 »
Да, таков ;).

Хммм... кој да знаел дека има и такви :).

Во секој случај, сега веќе е предоцна. Плочките се залепени и каблите пуштени, а сигурно нема да го рушам сега купатилото за неколку штекери.

Но, добра информација во секој случај, да знам за во иднина кога ќе ја реновирам кујната :P :D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
А каква врска има реновирање на WC со темава мојата/вашта работилница? некако многу оф топик ми е..
Life is too short to remove USB safely ..

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Па... почнав да се шегувам кога почнаа да го реновираат, као демек „сега се може да биде, па и работилница“, и некако затера муабетот :).

Не е проблем, ќе ги избришам post-овите ако им пречат на членовите :).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline dr-mr

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 778
  • Gender: Male
Не ми пречат постовите тука, но мислам дека подобар подфорум би бил Сам свој мајстор или Сè останато.
Сепак се ВРТИ !!!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Да, се сложувам, но мислам дека дискусијата почна пред да се направи сексијата „Сам свој мајстор“. „Сè останато“ постоеше, но искрено, ја почнав дискусијата како шега, не мислев дека ќе се развие некоја дискусија.

Во иднина, ќе пазам ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."