Author Topic: Бургии за бушење плочки 0,7-0,75mm  (Read 2450 times)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Бургии за бушење плочки 0,7-0,75mm
« Reply #15 on 27.09.2010, Monday, 00:44:03 (Edited 27.09.2010, Monday, 00:55:15) »
Бургии од 0,8мм па до 30мм за хилти :D имате во IAT алати во аеродром мислам дека беа некаде 20-22 ден (0,8мм до 3мм) ;D.IAT алати се наоѓа одма позади Mcdonald's во зградата каде што има банки.Никако не купувајте бургии од гац,тие ако не се направени од олово ја глава давам.Еднаш пробав да избушам едно бакарно цефче и за 2-3 секунди се отапе врвот и веќе ги немаше нарезниците на бургијата! :)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Jove

  • Guest
едноставно кажано бургии може да се најдат во секоја железара 8)

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
на зелено пазарче има бургии најмалите се околу 0.5 , 0.6 и ги продава еден дедо со бела коса, одамна не сум бил така да не сум сигурен дека уште продава тој :)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
И сега каде е тоа UNIOR во ново лисиче?

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
И сега каде е тоа UNIOR во ново лисиче?

Да да, во Ново Лисиче, само што и јас сеуште не сум бил да си купам, треба да отидам некој ден ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
на зелено пазарче има бургии најмалите се околу 0.5 , 0.6 и ги продава еден дедо со бела коса, одамна не сум бил така да не сум сигурен дека уште продава тој :)
и ја кажувам од таму да купат,јас од 0.7 и 0,8 имам од него купено и многу се јаки.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
И сега каде е тоа UNIOR во ново лисиче?

Да да, во Ново Лисиче, само што и јас сеуште не сум бил да си купам, треба да отидам некој ден ;).
Мислам, поточно каде е...? Ако моќе од гоогле некоја фотка или линк?

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Бургии за бушење плочки 0,7-0,75mm
« Reply #22 on 23.12.2010, Thursday, 13:22:11 (Edited 23.12.2010, Thursday, 13:26:35) »
Мислам, поточно каде е...? Ако моќе од гоогле некоја фотка или линк?

Јас вчера ја најдов после добри саат време барање ;D. Ај ќе пробам на Google Maps да ја најдам ;).

Значи ова е Ново Лисиче (тоа целата коцка на средината), Булевар Србија, Булевар АСНОМ, итн.


Право нагора ако одиш по Булеварот Србија ќе го поминеш Мостот Близнак, ќе го поминеш Вардар  и ќе влезеш во Маџари (од прилика, така ќе му дојде).


Инаку еве како изгледа цел тој дел со сателитски снимки ;).


Е сега, пред да го поминеш мостот близнак, ќе свртиш десно. Некаде сосема на крајот на булеварот АСНОМ, пред да заврши булеварот, мислам дека е предпоследната кула (во последната има некоја си софтверска компанија, не знам како се викаше), мзалку збутана е навнатре во кулата (или некој блок беше, не ми текнува дека во Ново Лисиче иде кула па блок па пак кула, па пак блок, итн.) ќе видиш пишуав UNIOR на една продавница, работно време е до 4, така да подорбо да одите од порано.


Извинете за искривените линии, маусот ми е катастрофа ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
е супер фала многу  :)
Инаку имам стаж(седено) и овде, вака многу лесно ќе се снајда. Фала уште еднаш.