Author Topic: Низок звук за разговор  (Read 3664 times)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #15 on 16.10.2010, Saturday, 20:55:48 »
Таа е за сите типови на сони ериксон,ама има на некои телефони не работи.А ја проба ли дали работи?
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #16 on 16.10.2010, Saturday, 20:57:41 »
да ама нема ништо во врска со звукот има едно ама кога ке пуштам песна , песната се гаси и само се тестира звукот како што се слуша нормално исто како од звонење , имаш некоја друга идеа ???

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #17 on 16.10.2010, Saturday, 20:58:30 »
да ама нема ништо во врска со звукот има едно ама кога ке пуштам песна , песната се гаси и само се тестира звукот како што се слуша нормално исто како од звонење , имаш некоја друга идеа ???
Aj пробај во тоа скриеното мени дали ќе најдеш еквилајзер. :)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #18 on 16.10.2010, Saturday, 20:59:18 (Edited 16.10.2010, Saturday, 21:07:24) »
каде тоа ??
во ова нема еквилајзер ај малку помош или некако другше е пишана ???

Споено мислење: 16.10.2010, Saturday, 21:07:24
знаеш ли некои други финти освен оваа  ;D  ???

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #19 on 16.10.2010, Saturday, 21:08:39 »
каде тоа ??
во ова нема еквилајзер ај малку помош или некако другше е пишана ???
Јас искрено да ти кажам,немам сони ериксон ниту пак сум имал,еден мој другар имаше К750i и он ми ја кажа шифрата.Он чачкаше и го најде тој еквилајзерот во скриеното мени све лупна до даска и звукот минимум за 2 пати се зголеми од прошлиот што беше,така да барај чачкај прави нешто,би требало да го најдеш.
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #20 on 16.10.2010, Saturday, 21:18:48 (Edited 17.10.2010, Sunday, 10:27:45) »
ок а ти од кај си ?

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #21 on 16.10.2010, Saturday, 21:27:05 »
ok a ti od kaj si
Скопје,пишувај кирилица ќе те замараат ;) :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #22 on 16.10.2010, Saturday, 21:30:07 »
Дајте код за самсун.имамм samsung f480 tocco писете се сто мозе да се направи со него.. еве за сите сто се бават со сервис на телефони линк за софтвер за одклучување на телефони
Code: [Select]
http://zamunda.net/details.php?id=219521&hit=1
rules are made to be broken

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #23 on 16.10.2010, Saturday, 22:02:07 »
Дајте код за самсун.имамм samsung f480 tocco писете се сто мозе да се направи со него.. еве за сите сто се бават со сервис на телефони линк за софтвер за одклучување на телефони
Code: [Select]
http://zamunda.net/details.php?id=219521&hit=1

А што правиме сите кои немаме user на Zamunda, ако не повеќе барем upload-ирај го .torrent фајлот на форумов ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline cekaj

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 276
  • Gender: Male
  • Електроничар за занимација
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #24 on 16.10.2010, Saturday, 22:26:57 »
знае некој како да го зголемам гласот  :-\  ???

Напрај го тоа што ти го кажа Малечко и после оди во Service tests > Speaker и пушти го до даске. Мислам дека така ќе ти се зголеми тонот. Ако не пробај со тие стрелките ↑↓ што се обично на левата страна од телефонот. Јас користам k700i.
„Електрониката да беше лесна, сите ќе беа електроничари..“

Offline Georgi

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 353
  • Gender: Male
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #25 on 17.10.2010, Sunday, 02:03:03 »
Напрај го тоа што ти го кажа Малечко и после оди во Service tests > Speaker и пушти го до даске. Мислам дека така ќе ти се зголеми тонот. Ако не пробај со тие стрелките ↑↓ што се обично на левата страна од телефонот. Јас користам k700i.

Имам пробано, не се зголемува...  :-\

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #26 on 17.10.2010, Sunday, 03:22:35 »
Дајте код за самсун.имамм samsung f480 tocco писете се сто мозе да се направи со него.. еве за сите сто се бават со сервис на телефони линк за софтвер за одклучување на телефони
Code: [Select]
http://zamunda.net/details.php?id=219521&hit=1

А што правиме сите кои немаме user на Zamunda, ако не повеќе барем upload-ирај го .torrent фајлот на форумов ;).
пред 1 месец замунда бесе отворена за нови корисници (за правење усери).јас пред година време се утепав правејки усер и не успеав се додека еден другар не ми даде усер сто го користат повеке луге.. а еве го и торентот
rules are made to be broken

Offline go4o

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 196
  • Gender: Male
    • неам
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #27 on 17.10.2010, Sunday, 09:43:09 »
дечки јас имам нокиа 3110 c  и навистина слабо се слуша кога ќе се јави или да се јавам кај некој што може да биде???

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #28 on 10.11.2011, Thursday, 13:41:05 (Edited 10.11.2011, Thursday, 13:43:53) »
Колеги решението за мојот проблем што компјутерот не ми го препознаваше телефонот преку усб кабел беше да му направам рестарт на телефонот  :) Тоа се реши  :) Но откако го направив рестартот звукот на телефон одеднаш како да стана потивок ... Пробував преку еквилајзерот и менито за глас да сменам нешто но џабе  :P Па решив да најдам некој код за да го појачам гласот на телефонот но ненајдов ништо конкретно ... За глас на телефонот мислам на звучникот за музика што е надворешниот  :)
 Знае некој кај може да најдам таков код за мојов телефон ?  :P Иначе се работи за LG KC550  ;)

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Одг: Низок звук за разговор
« Reply #29 on 10.11.2011, Thursday, 16:23:57 (Edited 10.11.2011, Thursday, 16:27:09) »
дечки јас имам нокиа 3110 c  и навистина слабо се слуша кога ќе се јави или да се јавам кај некој што може да биде???

 go4o и јас имав исти тел сега моментално го користе женската исто така не се слушаше ама баш ич требаше тел да го пикниш во ушето да слушниш го отворив внатре го сменив тоа мрежичката го дувнав збучникот и еве сега нема проблем си работи нормално

Споено мислење: 10.11.2011, Thursday, 16:27:09
Колеги решението за мојот проблем што компјутерот не ми го препознаваше телефонот преку усб кабел беше да му направам рестарт на телефонот  :) Тоа се реши  :) Но откако го направив рестартот звукот на телефон одеднаш како да стана потивок ... Пробував преку еквилајзерот и менито за глас да сменам нешто но џабе  :P Па решив да најдам некој код за да го појачам гласот на телефонот но ненајдов ништо конкретно ... За глас на телефонот мислам на звучникот за музика што е надворешниот  :)
 Знае некој кај може да најдам таков код за мојов телефон ?  :P Иначе се работи за LG KC550  ;)

LG KC550 press 2945#*71001#
d.t