Author Topic: Каде можам да набавам 30 % хидроген  (Read 10125 times)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Jaс да отидам и да ги прашам сестрите има да ми дадат канта од 10L пуна со хидроген,ама што ќе ми го пет дена ќе се нагризува плочката со 3%-ен хидроген  :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
хахаха....многу да не ти се 3%...подобро побарај некој од 0,5%  ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
хахаха....многу да не ти се 3%...подобро побарај некој од 0,5%  ;D
Немој така колега Бојан,како тоа од 0,5% дали си свесен колкава е таа концентрација,најдобро е со вода. :D :D :D ;D ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
а бе и тоа да не му е многу....  ;)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
а бе и тоа да не му е многу....  ;)
A да пробаме со кока кола што викате ќе бидне нешто?  :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
а бе и тоа да не му е многу....  ;)
A да пробаме со кока кола што викате ќе бидне нешто?  :D

Па ако може џигер да стопи, зошто не и бакар, ахааххаахха ;D.

Ај доста со off-topic-и.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Jove

  • Guest
Што не зема малку за дома  ;D ;D ;D сори за офф топик  ;)
[/quoteНЕ ДАВААТ јас и викам да едно кило на црно евети 20 евра таја никако а ги разредуваат по една листа имаат колку хидроген колку вода :(

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Ај да не читам све.... или 3% ке го оставис да испари на 10% од тоа што има на почеток, мислам дека само водата ќе испари, или во скоро секоја аптека има 35% (30 не сум сретнал) од 1 литар околу 200 денари, без рецепта  ;)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
ми го украдоа второто шише хидроген,а имав едно полупразно и тоа се истроши,тоа го потрошив со време.Па си купив нов хидроген спроти зелен пазар,една аптека по скали нагоре се наоѓа.Одма до училиштето Димитар Миладинов се наоѓа.