Author Topic: Осцилатор DB 88-108Mhz  (Read 4641 times)

Offline dimce

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 257
 • Gender: Male
Осцилатор DB 88-108Mhz
« Opened on 30.05.2017, Tuesday, 21:10:31 (Edited 30.05.2017, Tuesday, 21:15:34) »
Успејав да го издвојам предавателот од VCO контролата и сега ке го правам да видам како ке работи

Offline nsu

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1308
Одг: Осцилатор DB 88-108Mhz
« Reply #1 on 08.06.2017, Thursday, 23:22:51 »
Димче ми остана во мислите како напредува проектот има ли се време ;)
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline RadioLjubitel

 • Нов член
 • *
 • Posts: 16
  • Македонски форум за електроника
Re: Осцилатор DB 88-108Mhz
« Reply #2 on 26.11.2018, Monday, 16:07:16 »
Диме, ако не ти е тешко пак да ги објавиш сликите.