Останато > Кутии

Лимови за направи-сам кутии?

<< < (2/4) > >>

gocebabe:

--- Quote from: stiffy on 10.03.2017, Friday, 00:02:54 ---Во добро опремени железари има...во охрид јас земам во турист инжињеринг. Само после тррба да се обложи лимот или да се фарба.


--- Quote from: Devil on 09.03.2017, Thursday, 11:01:28 ---Порано купувавме од стоваришта за материјали лим со големина 2м х 1.5м ги имаа во неколку дебелини, најмногу ние трошевме 0.6мм (мислам дека беше 0.6мм) а цената им оди на килограм.

--- End quote ---
јас остатоци парчиња имам земано, и онака им стојат, за 500грама никој не прави проблем :D

Проблем е виткање и сечење на истиот...по пријатели се снаоѓам јас :D

--- End quote ---
Devil кај има во Битола такви стоваришта за лимови ако можи местата да ги пишиш.

Bojan:

--- Quote from: nsu on 11.03.2017, Saturday, 10:58:44 ---Бојан значи таму велиш има лимови а вреди да се провери

--- End quote ---

100% ке најдеш таму што ти треба :D

LordZi:
Алуминиум 2-3mm имаат...?

najdo:
Во Битола, Подем стовариштето, имам земано 2ка дебел, ама сигурно има и послаби/подебели. Можи и по димензија да ти го сечат а и таму да ти свиткат.

Devil:
Јас ги имам купувано од пет фирмата, се наоѓа под линија кај лимената фабрика, после св. недела
можат и да ти го обработаат со плазма катер, апкан, заварување и се комплет метална обработка плус  имаат систем за печење на бој

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version