Author Topic: „бувљакот“ под Кале во Скопје  (Read 15060 times)

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Изгледа заради времето :(
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline entuzijast

  • Баниран
  • Нов член
  • *
  • Posts: 44
  • Gender: Male
  • Elektronicari samo napred!!!
Абе кај се седнува девојката на скара ќе и го изгориш задникот,...!!!? ;D
Секогаш подготвен,...да направам НЕШТО !!!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Абе кај се седнува девојката на скара ќе и го изгориш задникот,...!!!? ;D
ке биде после печени бифтеци
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
утре сакам да одам на „шопинг“ таму, ама па со точак па да даедвте некој предлог кај да си го заклучам точакот да не си го препознае некој па да ми го собере....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
утре сакам да одам на „шопинг“ таму, ама па со точак па да даедвте некој предлог кај да си го заклучам точакот да не си го препознае некој па да ми го собере....
море не само што некој може да го "препознае" туку миоже и да си го видиш за продажба.
Тегни го и него со тебе  :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline alex

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 54
  • Gender: Male
да, подобро со тебе да го носиш :) како беше она: Не му се смеј на циган со точак, зошто можеби го вози твојот ! хахахаха
Не биди себичен, сподели го своето знаење со другите... what goes around comes around ;)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
е и тоа што викате....ако ме види некој со сив точак, долга коса и ранец...јас сум нека дојде... :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Е исто и за мене, и јас утре со точак планирам да идам, HDD-иња да си набавам, па ако те начекам, ќе те поздравам ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
ааааа времево е за никаде!!!! нема да одам... :( ке одам друг ден кога ке е по асално времето...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
koga raboti buvljakot koj den i vo kolku casot zatvara
Z33MK

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
koga raboti buvljakot koj den i vo kolku casot zatvara


Вторник и петок од сабајле околу 8:00 па до 14:00
Life is too short to remove USB safely ..

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Темава малце ја запоставивме :) иде ли некој на тој пазар, нека пише што интересно купил?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3184
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Предпрошлиот пазар за 10ден. најдов некој бројач за тел. импулси, од оние што ги има по трафиките, внатре имаше АT90S8515 ;D, ЛЦД дисплеј, ел.брава со клуч и др., дури и адаптерот беше на него.  Денес еден другар нашол нишко појачало за 300ден. ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Ја купив за 50 денари дислејот над касата (кој прикажува цена) и кога го отворив имаше АТ89Ц8051!!Се зезнав што не отидов денес >:( >:(

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3184
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Исто така денес имало од оние огромните плави електролити што се со штрафчиња, повеќе парчиња на шина за 400ден.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio