Author Topic: Продавам - пролетна чистка на антени, рефлектори, rack, ладњаци и генератор  (Read 2094 times)

Offline vgc9dctx9c

  • Нов член
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Male
  • Oprem dobro
Две yagi антени за дво-метарци Inmak 2000 AC-D6G 150W MAX. За подрачје 148-154MHz
Спецификации 1
Code: [Select]
http://www.inmak.eu/shell.php?cid=1362&lang=en&srcID=1010Спецификации 2
Code: [Select]
http://www.inmak.eu/en/product/ac-d6g/




Еден dipole за дво-метарци Inmak 2000 AC-D За подрачје од 148 до 154 MHz. 150W MAX.
Спецификации 1
Code: [Select]
http://www.inmak.eu/shell.php?cid=1333&lang=en&srcID=1010Спецификации 2
Code: [Select]
url=http://www.inmak.eu/en/product/ac-d/




Една omni антена за дво-метарци Procom CXL 2-2C 600W MAX. За подрачје од 144 до 175MHz
Продадена.

Rack ELRAD 24U 19" Model TP MF 45/100
Во одлична здравствена состојба. Не успевам да најдам спецификации по интернетов :)

Продаден.

Генератор 900W 110V 8.2A 2400RPM
Функционален, изгубена му е капачката.








Два рефлектори за сателитска од по 60cm.





Ладилници 2-3 килограми, генерално од конфљукторски CPU-а




Цените не ми се дефинирани, ако на некој му треба нешто од понуденото нека даде проценка.
Контакт, прашања и одговори тука или во приватни пораки.

Ofra Haza

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
По втор пат опомена да научиш како да кодраш линкови! Прочитај ги правилата на Форумов  и правилно осмисли си го насловот на темата!

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
Добро би било да ставиш слики од тоа што го продаваш, антените се иинтересни.
Hams do it! With Frequency

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Имаше слики batka ги избриша, нека ги стави членот пак, а после јас ќе средам што треба...

Offline Gocko

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 64
.... комфљукторски CPU-a  , се тркавалам по тепих од смеа .... ахахахха  :D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
И мене ме интересира какви се тие комфљукторски CPU-a ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline vgc9dctx9c

  • Нов член
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Male
  • Oprem dobro
По втор пат опомена да научиш како да кодраш линкови! Прочитај ги правилата на Форумов  и правилно осмисли си го насловот на темата!

Се извинувам, членувам на повеќе форуми и нормално е човек да погреши/помеша правила.
Еве ги прочитав пак и си ги поправив грешките.

Исто би сакал да истакнам, можеби не сум компетентен, но добро го знам Македонскиот јазик и приметувам дека ретко кој разликува слика од фотографија.
Сликата ја слика т.е. ја насликува сликар , слики на форумов не гледам. Фотографијата е дело на фотоапарат, такви има тука на претек.
Ofra Haza


Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Сликата ја слика т.е. ја насликува сликар , слики на форумов не гледам. Фотографијата е дело на фотоапарат, такви има тука на претек.

Ова е слика или фотографија?

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline KiloVolt

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 814
  • Gender: Male
  • Високонапонски Фанатик
 ;D ;D ;D Леле Борче ама си ме изнасмеал... ;D ;D ;D ;D
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline vgc9dctx9c

  • Нов член
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Male
  • Oprem dobro
Сликата ја слика т.е. ја насликува сликар , слики на форумов не гледам. Фотографијата е дело на фотоапарат, такви има тука на претек.

Ова е слика или фотографија?



Графички приказ, т.е. Шематски приказ.
Ofra Haza

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Графички приказ, т.е. Шематски приказ.

А сепак е зачуван во формат во кој дигитално се прикажуваат и фотографии и слики :)... да видиш, да не веруваш ;).

Кај дигиталните еквиваленти на било каков графички приказ не може да важи таа поделба, се е слика (image, како сакаш кажи го). Прашање е само во кој формат е зачувана сликата ;). На пример, ќе пишеш „еве шема од уредот“, ама пак, на крај, тоа што ќе го post-ираш е слика зачувана во некој формат, кој и да е тој.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Жан

Offline vgc9dctx9c

  • Нов член
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Male
  • Oprem dobro
Сакам да го надополнам огласот со неколку парчиња од 10 до 30 метри RG213 кабел со N конектори.
И да додадам, ако има заинтересираност за антените озбилно ги давам за џабе, само да си ги тргнам од пред очи :)
Ofra Haza