Author Topic: Турбо паскал 1.5  (Read 1520 times)

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Турбо паскал 1.5
« Opened on 21.04.2010, Wednesday, 08:49:54 »
Ај ако сакате некое туторијалче оти имам лоша оцена  :(

Offline nCounTr

  • Почивај во мир
  • Стручњак
  • *****
  • Posts: 231
  • Gender: Male
  • Дипл.Ел.Инж.
    • Македонски форум за електроника
Одг: Турбо паскал 1.5
« Reply #1 on 21.04.2010, Wednesday, 10:12:50 »
Сеуште го учите во средно паскалот?
ESPRIMO Mobile v5505 | Intel Centrino Duo T5450 @ 1,66GHz Santa Rosa | Apacer 4GB DDR2-667MHz | Fujitsu 120GB SATA-150 5400rpm | Intel x3100 384M Memory | Intel PRO/Wireless 3945abg | Gigabit Ethernet | Toshiba Bluetooth v2.0 | Windows 7 x64
АМАН ЧИТАЈТЕ ПРАВИЛA

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Турбо паскал 1.5
« Reply #2 on 21.04.2010, Wednesday, 12:13:23 »
Очигледно да, Pascal sux мене ако ме прашате, ама тоа е тоа, среќа шо не идев во гимазија хахахах ;D ;D ;D.

Како и да е, еве ти installer за Turbo Pascal 1.5, 6.0 и 7.0, како и Tutorial заедно со Test Source-ови. Се во еден пакет спакувано ;D.

Не е ништо нелегално, Pascal-от е бесплатен, а и да не беше, одамна е discontinued product, така да, нема проблем.

Ако сметаат модераторите дека нешто не е во согласнот со правилата на форумот, слободно нека го избришат post-от.

Перманентен линк до фајлот:

Code: [Select]
http://www.box.net/shared/s4rsm0d9za
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Турбо паскал 1.5
« Reply #3 on 22.04.2010, Thursday, 01:56:34 »
избришани се постовите кои беа офф-топик поради тоа што овој дел од форумот е јавно видлив
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.