Author Topic: Телефонот нејке да уклуче..Помош!!!  (Read 1466 times)

Offline 5RuseV

  • Нов член
  • *
  • Posts: 44
  • Gender: Male
Телефонот нејќе да се уклуче воопшто може ли да ми казже некој што може да му е .. Јас мислам дека софтверот му е падна !  8)

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Ме боли нешто ај погоди што  :) Објасни што модел е, што марка е...
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline 5RuseV

  • Нов член
  • *
  • Posts: 44
  • Gender: Male
Незнам ја што те боли .. Јас барам помош ако сакаш да помогнеш повели.. Иначе телефонт е Alkatel OneTouch..  :)

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Незнам ја што те боли .. Јас барам помош ако сакаш да помогнеш повели.. Иначе телефонт е Alkatel OneTouch..  :)
Сите модели на Алкател се OneTouch биди по конкретен што модел е, како се случи да не се вклучува...
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Да не цитирам правила, прво прочитај ги, потоа post-ирај. Ако не си го преправиш насловот на темата и детално да објасниш што е проблемот, темата оди во канта.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Koпчето за вклучување не ти чини...
Батеријата ти цркнала.
Процесорот ти цркнал.
Ти рикнал софтверот.
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Koпчето за вклучување не ти чини...
Батеријата ти цркнала.
Процесорот ти цркнал.
Ти рикнал софтверот.
Точно така.

Offline StefanJapanac

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 153
Комедичен ми е постов, иако му посочивте на членот да се искаже со телефонскиот модел тој сепак реши да не ни каже.

Јас само ке кажам дека Алкател се познати за цркнување, носи го од кајшто го имаш купено зошто не ти вреди маката а чисто се сомневам дека ке успееш да го поправиш.

Offline warningteam

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 292
Хахахахха   :D  иако не го разбирам постов и темава  пошто не е објаснета добро мада јас мислам дека е до процесорот  обично тие зафркнуваат работа... а копчето нека го провери ако мисли дека е до тоа нека го отвори и нека ги спои со некој метал контактите што доаѓаат до него.

Offline stiffy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 490
  • Gender: Male
  • ак сакам.
Одг: Телефонот нејке да уклуче..Помош!!!
« Reply #9 on 15.09.2013, Sunday, 21:06:27 (Edited 16.09.2013, Monday, 00:27:58) »
добро луѓе, шо ви е, ретардирани сте? се стегате за 300ден? ам поубо да не купфевте телефон!

фино лепо однеси го во сервис ќе ти го поправат...да имаш знаење, да си уходан, да имаш алат и си заглавил па да прашаш, добро...ама те копат некое ребро, па да го дозаебиш ќе ојш в дупка нов телефон....3-4000. А да го однесиш 300, 500, 1000...и мирна глава. Мислите малку, многу е ова мизерно -.-

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Расипан е.

Offline Gavro

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 62
  • Gender: Male
Расипан е.
Се согласувам со тебе   ;D  ;D