Author Topic: Продавам радио предаватели  (Read 3807 times)

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Продавам радио предаватели
« Opened on 21.04.2013, Sunday, 22:53:05 »
Продавам радио предаватели од 7W па до 80W а можи и поголема ватажа зависи од баратело.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Продавам радио предаватели
« Reply #1 on 17.07.2013, Wednesday, 16:44:09 »
Стави слики да видиме што предаватели се тие
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Lux

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 338
Одг: Продавам радио предаватели
« Reply #2 on 17.07.2013, Wednesday, 22:04:45 »
Ха кажи кој е мајсторот или си само трговец.стави слики
Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Продавам радио предаватели
« Reply #3 on 17.07.2013, Wednesday, 23:26:02 »
Ха кажи кој е мајсторот или си само трговец.стави слики
Па проблемот е што не става слики ниту цени... не знам како мисли нешто да продаде ако не стави слики, карактеристики, цени и сл. Пред малце се уклучи членот, ја погледна темава ама не игнорира.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Lux

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 338
Господинов една вероника немозе да ја направи а камоли предавател.напојување,плл,линеар,филтери,метри,се гледа од постовите-може неможам и јас да ја проработам верониката без иструменти но беше одамна кога работев со ова а сега без алат нема занат.
Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Не ве игнорирам ке ставам слики ќе ги видите и ми се направени со грчки плл двата предаватли. А тоа со верониката ни ти ни јас ке ја направиме и кизнај дали си ја направил па сега со не можеш да ја направиш.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
до кај се сликите, цените и спецификациите? Јас и мој другар сакаме да купиме по 1 предавател
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Lux

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 338
Е полека де многу брзаш,мајсторов може нема апарат,па ги црта рачно со моливче,за да видиме како изгледаат.
Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
gocebabe кажи ми колку пари ке ме чини PLL 8W со стерео кодер и напојување ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Бидејки членот не одговара јас направив една проста математика, деловите за 8W PLL се околу 1500 денари, работна рака уште 1500 денари да речеме ма да многу е бидејки ова се прави за помалце од 8 часа (споредувам со 8 часа работно време) а за помалце од 8 часа работа 1500 денари е многу али ајде. Најмногу предавателов би чинел 3000 денари плус напојување од компјутер кое е 200 денари на старо и стерео кодер (секако непрофесионален) уште 1500 денари (грубо речено) и некоја кутија... мислам околу 5000 ден. се на се :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Одг: Продавам радио предаватели
« Reply #10 on 22.07.2013, Monday, 14:15:17 (Edited 22.07.2013, Monday, 14:18:49) »
Да толку 150ден се на се  :D

Споено мислење: 22.07.2013, Monday, 14:18:49
друже моши имаш познајвајне од предаватели не велам не али пресметката не ти излегува точно еден плл кажи колку пари кошта грчки па после кажи дека се на се е 5000ден ке те фати.

Niki™

  • Guest
Да толку 150ден се на се  :D

Споено мислење: 22.07.2013, Monday, 14:18:49
друже моши имаш познајвајне од предаватели не велам не али пресметката не ти излегува точно еден плл кажи колку пари кошта грчки па после кажи дека се на се е 5000ден ке те фати.
e колку пари кошта де? ај ти кажи? 200 евра ? Така? Ти ми рече дека 7W PLL го продаваш за 200 евра (тоа гол предавател без РДС и стерео кодер) значи толку е реално еден PLL. Добро!

Ако е тоа реалната цена зошто тогаш мојот предавател со PLL го вреднуваш само 1600 денари ? Мизерни 1600 денари? Чекам одговор, во спротивно си прекупец, купуваш за ич пари а продаваш х10 пати поскапо и си обезбедуваш лесно заработена пара без труд.

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Одг: Продавам радио предаватели
« Reply #12 on 22.07.2013, Monday, 14:29:46 (Edited 22.07.2013, Monday, 17:35:18) »
ники плл вероника кошта 800ден деловите мошеш да го продадеш 1600ден а прашај еден грчки плл колку пари е па ке прајме муабет

Ете и слики шо ги прекупувам предавтелите  ;D




Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Продавам радио предаватели
« Reply #13 on 22.07.2013, Monday, 14:36:15 (Edited 22.07.2013, Monday, 17:35:33) »
ники плл вероника кошта 800ден деловите мошеш да го продадеш 1600ден а прашај еден грчки плл колку пари е па ке прајме муабет

Ете и слики шо ги прекупувам предавтелите  ;D

Гоце ако е така ај тогаш направи ми еден вероника плл и да ти го купам 1600 денари може ли?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Ти го имас направено??????