Author Topic: Јане - Студент (се надевеам не вечен :D)  (Read 1056 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Мислам дека редно време беше да се претставам, јас сум Јане од Скопје, студент на ЕТФ (за мене сеуште е ЕТФ, не ФЕИТ :D), апсловент веќе 2 години (не ради друго, туку зашто се занимавам со се и сешто поврзано со електроника, музика и компјутери уште од дете, а запоставувам се што е поврзано со теорија). Работев последниве година дена во една фирма за системски решенија (една од причините поради кои ми се пролонгира дипломирањето), таму стекнав доста солидни познавања од networking, VPN, DHCP и што уште не. Искрено, не ме интересираше многу работата, ама мораше да се прават пари (домашни финансиски проблеми, мада во денешно време, кој ги нема :D).

Така да ако некој нешто го интересира од компјутерски мрежи, слободно нека ме праша, ако знам ќе му одговорам ;).

Па, горе долу, тоа е тоа, свирам клавијатури, аматерски работам електронска музика... Не знам што друго да пишам, ако го интересира некој уште нешто, слободно нека си праша, хахахаха :D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Добредојде  ;)
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Јане,не оди така:


Така да ако некој нешто го интересира од компјутерски мрежи, слободно нека ме праша, ако знам ќе му одговорам Шмекерко.
 
Нема ако знам - сигурно знаеш! Малку повеке верувај во себе,а и скини го факултетот побргу!

Поздрав,а меме за се можеш да ме прашаш! :D :D :D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Работам на „скинување“ на факултетот, поради тоа и малку поретко ќе бидам присуен на форумов наредниве месеци ;). Ама сепак, ќе гледам барем еднаш дневно да проверувам што се случува ;).

Фала за понудата (за помош) ;), ако ми притреба за нешто (а сигурно ќе ми притреба, на исте кога тогаш ни притребува помош од некој ;)), нема да се двоумам ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."