Author Topic: Каде може да најдам вакви торби за алати  (Read 1621 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Значи, барам вакви торби за алати (како на сликите подолу). Треба да бидат во форма на папки за CD-иња (не мора да ги имаат тие димензии, но да се затвораат како папка ;)). Мислев, да не шпартам по продавнициве за алати (Хубо, Меркур, Euro Tools, Mr. Bricollage, Електроелемент), можеби некој има купено или има видено вакво нешто во некоја од нив ;).



It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline garfild

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 51
Имаат во Анхоц но се заедно со разни алати.

Offline stiffy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 490
  • Gender: Male
  • ак сакам.
во зависност од шо ќе чуваш, има во книжарите - за шрафцигерчиња се супер, но за поголем алат тешко :P

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Имаат во Анхоц но се заедно со разни алати.

Сигурно? Нема везе дали се со алати или не (под услов да не се прескапи ;D), само дали сигурно има, тоа ме интересира ;).Може линк да ми дадеш, да видам дали ќе ми одговара ;)?

во зависност од шо ќе чуваш, има во книжарите - за шрафцигерчиња се супер, но за поголем алат тешко :P

Ауууууу, да, како оние за моливчиња чување, ова она ;D. Сега ми текна, кога спомна :P. Добро што ти текна, мене не ми текна ;D. Ај баш ќе разгледам по книжарнициве да видам ;). Благодарам за предлогот ;). А инаку, за тоа и ми треба ;). За чување на малечки цвикцанглички, моторцанглички, шпицанглички... знаеш, оние комплетчињана со 4 или 5 малечки алатчиња во нив, плус нешто штрафцигери најверојатно ќе чувам и некои такви работи ;). Ми треба некогаш да имам вакво нешто, за да може лесно да транспортирам дел од алатот, затоа ;).

Благодарам за предлозите ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline garfild

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 51
Еве еден линк со сет од алатите.

Code: [Select]
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=340&pid=5358

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Еве еден линк со сет од алатите.

Code: [Select]
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=340&pid=5358

Ауууууу, не, ова е прескапо. Ај, ако беше до кај 1000 денари, ОК. Ама ова е прескапо. Во секој случај, благодарам за предлогот ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."