Author Topic: 100 вати *босански сендвич*  (Read 5950 times)

Offline Pepi54

  • Нов член
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
  • Шалабајзери не обожавам ги ставам,...
Одг: 100 вати *босански сендвич*
« Reply #30 on 31.01.2014, Friday, 08:36:52 (Edited 31.01.2014, Friday, 11:20:02) »
Многу интересни теми се овие за мене со вакви проекчиња. зато дајте ако има некој ПЦБ изработено за оваој засилувач нека е прикажи овде да не се мачам околу неја па и ја да го пробам овај засилувач како звучи пошто ми е интересен и прифатлив за изработка. Инаку батка да го прашам на што звучници го слушаше овај засилувач и дали имат ПЦБ изработено за него?
Инако дајтеја ПЦБ оргинална од Електор ако некој е има. Нека бидет во пдф формат или сличен за да може да се отпечати.

фала на помош

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Одг: 100 вати *босански сендвич*
« Reply #31 on 31.01.2014, Friday, 16:59:36 (Edited 31.01.2014, Friday, 17:01:33) »
Малце офф...
Пепи, нешто познат ми е овој твој стил на пишување, а и како за штипјанец некако чуден ти е дијалектот, како да ми влече повише на кичевски... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Pepi54

  • Нов член
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
  • Шалабајзери не обожавам ги ставам,...
Одг: 100 вати *босански сендвич*
« Reply #32 on 31.01.2014, Friday, 17:04:33 (Edited 31.01.2014, Friday, 17:06:35) »
У право си. по потекло сум од Кичевско али студирав на штипски универзитет и живеам тамо.

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
Quote
Малце офф...
Пепи, нешто познат ми е овој твој стил на пишување, а и како за штипјанец некако чуден ти е дијалектот, како да ми влече повише на кичевски...

Ејј да и јас сакав да го спомнам ова, стилот ми личи на оној на членот Делија, гоуст, ентузијаст.. али секоја сличност е можна.
Kure je kupio novog BMW-a

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Да, да, се е можно, дури и иста IP адреса имаат... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Да, да, се е можно, дури и иста IP адреса имаат... ;)


Хаха , зар е можно Лорд Зи , сакаш да кажеш дека Пепи е Делија  ???  :o  >:(

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Абе,нафта не пиеме и ние.. >:(

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Баба лаже, IP не лаже  ;D
Жан

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
Делија, пепи, гоуст итн. ако го читаш ова сакам да ми одговориш на прашањето.. ма како бре човек не ти скисна да досадуваш по форуми? а? повеке од 4 никови имаш само на овој форум а досадуваш и на балканските форуми а те има и на Diyaudio како спамуваш, па зар немаш некоја попаметна работа? ц.ц.ц.ц.ц
Kure je kupio novog BMW-a

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Ајде , пепи , делија , гоуст , биди маж и одговори ни на сите нас , зашто пробуваш да не правиш будали ? Само тоа  ::)

Offline KiloVolt

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 814
  • Gender: Male
  • Високонапонски Фанатик
Одг: 100 вати *босански сендвич*
« Reply #40 on 01.02.2014, Saturday, 18:05:57 »
Пепи, нешто познат ми е овој твој стил на пишување, а и како за штипјанец некако чуден ти е дијалектот, како да ми влече повише на кичевски... ;)
Уште кога го пиша ова лорд зи и кога ги прочитав дел од коментариве, како да имав некое претчувство дека Пепи е Делија, Гоуст и.т.н. затоа што имам читано пораки од тие профили..
Да, да, се е можно, дури и иста IP адреса имаат... ;)
Е со ова се доби смисла... :D
Делија, пепи, гоуст итн. ако го читаш ова сакам да ми одговориш на прашањето.. ма како бре човек не ти скисна да досадуваш по форуми? а? повеке од 4 никови имаш само на овој форум а досадуваш и на балканските форуми а те има и на Diyaudio како спамуваш, па зар немаш некоја попаметна работа? ц.ц.ц.ц.ц
Се согласувам, стварно претера... колку профили имаш бре Пепи
или Делија или Гоуст или незнам, уште некој???
Ајде , пепи , делија , гоуст , биди маж и одговори ни на сите нас , зашто пробуваш да не правиш будали ? Само тоа  ::)
Типично балканско изразување... ;D ;D

П.С. Не очекувам да одговориш за брзо дека отиде малце на одмор да се опаметиш.... Но можеби вака ќе се појави и нов профил?? Кој знае.. ;) ;)
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.