Author Topic: Смешки  (Read 14896 times)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Смешки
« Reply #45 on 06.11.2011, Sunday, 17:12:53 »
Хаха јаки се,иначе и јас имам југце 1.1i,oд овие поновиве хах ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Смешки
« Reply #46 on 06.11.2011, Sunday, 18:00:37 »
Само да му беше друг моторот, многу подобро ќе беше :S. Ама, тоа е за тие пари :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Смешки
« Reply #47 on 06.11.2011, Sunday, 18:16:13 »
Само да му беше друг моторот, многу подобро ќе беше :S. Ама, тоа е за тие пари :S.
На овие новиве,моторот е peugeot ;D
Code: [Select]
http://en.wikipedia.org/wiki/Zastava_Koral
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Одг: Смешки
« Reply #48 on 08.11.2011, Tuesday, 00:19:49 »
Ja стоеден имав(Yugo skala 55 ), топ беше дур не го измааве xD иначе имаше азз кочници (ако застанит-застанит) ама мн ми е мака шо го продадовме... спомени... со другарки со девојки... првото лапање во него... хахах

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Одг: Смешки
« Reply #49 on 08.11.2011, Tuesday, 00:26:13 »
Ja стоеден имав(Yugo skala 55 ), топ беше дур не го измааве xD иначе имаше азз кочници (ако застанит-застанит) ама мн ми е мака шо го продадовме... спомени... со другарки со девојки... првото лапање во него... хахах

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Life is too short to remove USB safely ..

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Смешки
« Reply #50 on 08.11.2011, Tuesday, 00:38:44 »
Ja стоеден имав(Yugo skala 55 ), топ беше дур не го измааве xD иначе имаше азз кочници (ако застанит-застанит) ама мн ми е мака шо го продадовме... спомени... со другарки со девојки... првото лапање во него... хахах

И јас истото чувство го имам за темницине во парк откако цел го осветлија... хахахаахахахах ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Одг: Смешки
« Reply #51 on 08.11.2011, Tuesday, 01:13:07 »
кај нас нема парк....  xD

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Смешки
« Reply #52 on 08.11.2011, Tuesday, 01:48:05 »
кај нас нема парк....  xD

Со зборовите на Миле Паника... Па ја неам кола ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Смешки
« Reply #53 on 08.11.2011, Tuesday, 16:10:07 »
кај нас нема парк....  xD

Со зборовите на Миле Паника... Па ја неам кола ;D.

аааааааахахахаха...паркот стварно го зафркнаа што ставија сијалици... подобро беше така темно, немораше да се снаоѓаш за кај да одиш со женска, знаеш у парк можеш слободно да си отидеш...не сега дома неможеш, кај нејзе неможете...и нема кај да отидеш...педери ни го заебаа паркот..
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Смешки
« Reply #54 on 08.11.2011, Tuesday, 17:14:19 »
Ма и парк и се зезнаa :S. Веќе нема темно место во градов :S. Кај и да одиш, секаде светло има ;D. И потоа ќе ни речат „правете деца“... епа ќе правиме, ама каде ;D... дома не можам, надвор не можам... згора на тоа, страв ти е џандари да не те фатат пошто сега пишуваат казни и за секс на јавно место (кое јавно место, те молам, па јас таму не одам сред бел ден >:(, и јас не сакам никој да ме види, јас не парадирам гол)... се е отидено у ПМ... >:(

Искрено, едвај чекам одмор да дојде, ако не повеќе, барем кревет има па ќе си терам работа на раат ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Смешки
« Reply #55 on 08.11.2011, Tuesday, 17:24:52 »
1500 евра е казната за секс на јавно место...да имам толку пари цел спрат у палас ке изнајмам и голи ке се бркаме со женска ми наместо да одам у парк...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Смешки
« Reply #56 on 08.11.2011, Tuesday, 17:32:37 »
1500 евра е казната за секс на јавно место...да имам толку пари цел спрат у палас ке изнајмам и голи ке се бркаме со женска ми наместо да одам у парк...

Не бе, зошто во прак, ти оди во соба со девојка ти, а во дневна тоите гледаат Малата Невеста... у соба кај тебе трескаат работи, се се клати ;D, а твоите „као демек“ ::) нема да знаат што се случува... е на тоа не тераат овие од власта... да ми е срам дома да донесам девојка >:(. Па порано барем на раат си терале работа во темнициве, сега ни тоа не можам да го правам >:(.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Смешки
« Reply #57 on 08.11.2011, Tuesday, 20:56:27 »
1500 евра е казната за секс на јавно место...да имам толку пари цел спрат у палас ке изнајмам и голи ке се бркаме со женска ми наместо да одам у парк...

Не бе, зошто во прак, ти оди во соба со девојка ти, а во дневна тоите гледаат Малата Невеста... у соба кај тебе трескаат работи, се се клати ;D, а твоите „као демек“ ::) нема да знаат што се случува... е на тоа не тераат овие од власта... да ми е срам дома да донесам девојка >:(. Па порано барем на раат си терале работа во темнициве, сега ни тоа не можам да го правам >:(.

а бе тоа за носење женска дома да, ама и тоа што викаш се се тресе, лупа нешто па после излезе девојчено од соба, па се сретне со родител некој твој..како ке го гледа се чудам...така да таква работа или кога си сам или брат ти кога е дома па да го избркаш... :)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Одг: Смешки
« Reply #58 on 15.11.2011, Tuesday, 21:45:49 »
ако е само брат ми колај работа... зави си со која су мојме и да се мењааме, ама страф ми е дедо та да не го стегнит срцето.. XD е стварно и со кола кај ќе одиш се е осветлено... не прајле деца овие од власва нема и вие! така испаѓа работава... и на одмор кога како ќе се снајш со цимериве... него дур су студент да му ја поживеа иначе ништо...

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Одг: Смешки
« Reply #59 on 15.11.2011, Tuesday, 22:06:44 »
Абе сега зависи и од женската... На еден другар женската му доаѓаше дома во неговата соба, а во другата соба мајка му и татко му и преградена му беше со гипс-картон.. А башка она многу пискала... Исто така гола му се шетала по соба. Кога ќе му тропнел, на пример татко му му викал : Чекај да се покрие (девојката) и ќе и дадел ќебе и си влегувале неговите.
Ама она таква си беше .. мераклкика..  ;D ;D ;D После тоа си пиеле кафе со неговите... ;D
Life is too short to remove USB safely ..