Author Topic: Бас рефлекс кутија  (Read 4120 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Бас рефлекс кутија
« Reply #30 on 14.04.2011, Thursday, 12:28:38 (Edited 14.04.2011, Thursday, 15:21:13) »
Изотоп,извини што тебе и публиката ве деранжиравме.Се работи за принцип .Ако кажам некому дека ништо не чини,тогаш треба да имам аргументи.Проблем е што колегава ме нападна и се задржа на една реченица,која впрочен ништо не значи.Додавањето на придавки како *универзално*.... не е прифатливо.Затоа го извадив тој дел во вид на цитат за оној кој сака да прочита да види дека не се работи за некој проблем кој се наметнува.Што се однесува до *препишувањето* потполно сум јасен и недвосмислен- јас ништо не сум измислил од техникава,односно само се служам со теоријата која некој умен пред мене ја поставил.Впрочем текстот *Како се прават звучни кутии* има поминато три-четири форуми и верувајте секаде се дискутираше на база на проширување на ставови и мислења,се даваа примери итд. а само на Македонскиов форум беше кажано дека * ништо не чини*.Не замерувам,секој нека тумачи како сака.Написот е поставен ,не замерам да се дискутира,да се наоѓаат грешки,но тоа да биде навистина аргументирано.Би поставил и други слични написи,но поради вакви напади на одредени наши стручњаци,ке размислам,најдобронамерно.

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
Одг: Бас рефлекс кутија
« Reply #31 on 14.04.2011, Thursday, 13:40:34 »
По мене поставувај  си ги мислењата и да не ти е гајле бидејќи сумарно и за почетници е одлично , но за профеционалци, на една рака да ги изброиш , форумов и примарно не е наменет за нив  и доколку има такви на форумов (однапред им се извинувам ) но треба да разберат дека поентата (според мене)е околу побудување на интересот   за електроника као и  прилагодувањето на проектите  за аматери , а секогаш до крај дека ќе биде по книга и теоретски исправно едноставно немора да биде така :).