Author Topic: Kaде за нова година?  (Read 1155 times)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Kaде за нова година?
« Opened on 19.12.2010, Sunday, 22:31:38 »
Како што е и самиот наслов, каде планирате за нг, идеи предлози и слишно

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Kaде за нова година?
« Reply #1 on 19.12.2010, Sunday, 23:22:12 »
кај бугарот дома :D (најверојано) со другари.
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Одг: Kaде за нова година?
« Reply #2 on 19.12.2010, Sunday, 23:32:47 »
Sупер, ја уште су во фаза ан преговори со друштвово, штотуку видов рекалма за на саем, па може и тамо  :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Kaде за нова година?
« Reply #3 on 20.12.2010, Monday, 14:50:53 »
Не знам ни каде, ни со кого, само знам дека без ракија не излегувам од дома ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Kaде за нова година?
« Reply #4 on 20.12.2010, Monday, 17:39:31 »
Што знам, за мене новата година не значи ама баш ништо повеке одколку промена на датумот, месецот и годината. Према мене, веселењето по повод нова година е децка и изживеана работа...
Е сега да не ме свати некој лошо... за мене единствено интересно е што ке се видам со друштвото и ке има забава.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Одг: Kaде за нова година?
« Reply #5 on 20.12.2010, Monday, 17:53:17 »
да, не е и за мене кој знае што, али цел свет ја слави, башка и добар повод да се најш со другари со кои можеби ен си се видел 5-6 месеци, и така некое пивце да фрлиш  :)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Kaде за нова година?
« Reply #6 on 20.12.2010, Monday, 18:43:28 »
да, не е и за мене кој знае што, али цел свет ја слави, башка и добар повод да се најш со другари со кои можеби ен си се видел 5-6 месеци, и така некое пивце да фрлиш  :)

некое??? ме зафркаваш??? ако знам како се викам за нова година Бојан да не се викам јас.... :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Kaде за нова година?
« Reply #7 on 20.12.2010, Monday, 19:06:26 »
јас ќе одам најверојатно кај еден другар дома, ама знам дека има таванот да му го урнеме :)
метал парти \m/
можете да замислите што ќе се случува

а наова година како нова година, она како ден, не ми значи многу , шознам не ми се интересни ваквите празници

преднос е тоа што за ова време на плоштад можеш слободно да „мањачиш“
ќе се најде и за нешто друго и така, затоа овие мсовни празници се интересни
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Kaде за нова година?
« Reply #8 on 20.12.2010, Monday, 19:30:10 »
а бе тоа да, се си тера по старо, ама пак убаво е да си се собереш со другари и да си се зафркавате и такви работи... :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)